Lotnisko Chopina: Rekordowy Sierpień z Blisko Dwoma Milionami Pasażerów

Lotnisko Warszawa Chopina

Lotnisko Chopina – Ruch Lotniczy na Wysokim Poziomie

W sierpniu na Lotnisku Chopina odnotowano niezwykłe osiągnięcia w ruchu lotniczym, z blisko dwoma milionami odprawionych pasażerów oraz historycznym dziennym rekordem. Mimo zakończenia okresu wakacyjnego, popyt na podróże nie słabnie. W szczególności 11 sierpnia stał się dniem, w którym obsłużono niemal 68 tysięcy pasażerów.

Sprawdź parking przy lotnisku warszawa chopin

Dzienny Rekord i Przyszłość Lotniska Chopina

11 sierpnia stał się dniem, który zapisał się w historii Lotniska Chopina jako dzień, w którym odnotowano rekordową liczbę obsłużonych podróżnych. Wrzesień, tradycyjnie porównywalny pod względem liczby podróżnych z miesiącami letnimi, również obiecuje przewyższyć nasze oczekiwania. Codziennie stajemy przed wyzwaniem polegającym na pokonywaniu ograniczeń, które wpływają na przepustowość lotniska. Nasze usługi pasażerskie są zaplanowane tak, aby zapewnić płynność obsługi, jednak nasze prognozy jednoznacznie wskazują na konieczność osiągnięcia kolejnych rekordów w liczbie obsłużonych pasażerów w przyszłym roku. Jednakże, obecna infrastruktura nie pozwala na dalszy rozwój Lotniska Chopina, dlatego konieczne jest przeniesienie ruchu komercyjnego do Centralnego Portu Komunikacyjnego – mówi Stanisław Wojtera, prezes PPL.

Rekordowa Liczba Pasażerów w Sierpniu

W sierpniu bieżącego roku, stołeczne lotnisko obsłużyło prawie 2 miliony pasażerów, co stanowi blisko 150 tysięcy więcej niż przewidywano. Wynik ten jest zaledwie o 0,65 proc. niższy niż ten z 2019 roku. Od początku roku skorzystało z warszawskiego lotniska łącznie 12,2 miliona podróżnych, z czego większość, czyli prawie 7,5 miliona, wybrała kraje w strefie Schengen. Rosnąca popularność korzystania z połączeń rozkładowych obejmuje zarówno tradycyjne (7,82 miliona), jak i niskokosztowe (2,59 miliona) loty. Wśród najpopularniejszych kierunków rozkładowych z Lotniska Chopina znajdują się Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt, oraz Tel Awiw, a także loty czarterowe do Antalyi, Hurghady, Marsa Alam, Heraklionu i Rodos. Od stycznia do sierpnia, najwięcej pasażerów podróżowało na pokładach PLL LOT, Wizz Air oraz Lufthansy. W kategorii przewoźników czarterowych liderem jest Enter Air, a za nim PLL LOT i Smartwings.

Wzrost Wolumenu Cargo i Poczty

Od początku roku na Lotnisku Chopina odprawiono ponad 72,855 ton cargo i poczty, co stanowi wzrost o prawie 500 ton w porównaniu do roku 2019. Co ciekawe, wolumen samego cargo wzrósł w bieżącym roku o blisko 4,600 ton.

Dzięki nieustannemu rozwojowi i wysokiemu poziomowi obsługi, Lotnisko Chopina utrzymuje swoją pozycję jako główny hub lotniczy w Polsce.

Polecane posty