Najbogatsza oferta połączeń z Portu Lotniczego w Krakowie w historii lotniska – Sezon letni z Ryanair

Lotnisko Kraków Balice

Irlandzki przewoźnik Ryanair ogłosił wczoraj (22.04) rekordową ofertę połączeń z Portu Lotniczego w Krakowie na nadchodzący sezon letni. To zapowiada się na niesamowity okres podróży, pełen możliwości dla pasażerów. Przewoźnik zaplanował aż 73 różne trasy, w tym wiele atrakcyjnych nowości.

Sprawdź parking balice

Kraków Airport rośnie w siłę

Krakowski Port Lotniczy będzie świadkiem największej sieci połączeń w historii swojej współpracy z Ryanair. W szczycie sezonu wakacyjnego, irlandzka linia lotnicza będzie obsługiwała imponującą liczbę 260 lotów tygodniowo, kierując się w stronę najciekawszych i najbardziej pożądanych destynacji. W ofercie Ryanaira znajdzie się aż 73 tras, zarówno w kraju, jak i za granicą. Co więcej, część z tych tras będzie zupełną nowością w rozkładzie lotów.

Radosław Włoszek, prezes krakowskiego lotniska, wyraził swoją radość z bogatej oferty połączeń. „Bardzo cieszymy się, że Kraków Airport wspólnie z naszym bazowym przewoźnikiem przygotował tak interesującą siatkę połączeń” – powiedział.

Rozległa oferta kierunków

W tegorocznej ofercie irlandzkiego przewoźnika dostępnej z Krakowa znajdą się połączenia do aż dwudziestu sześciu krajów. Podróżni będą mieli okazję odwiedzić największe europejskie stolice, takie jak Londyn, Rzym i Paryż, oraz znane kurorty wypoczynkowe, m.in. Barcelona, Marsylia i Santorini. Ponadto, dziesięć tras zostanie zainaugurowanych lub już zostało, włączając w to połączenia z Balic do Agadiru, Ankony, Berlina, Budapesztu, Lille, Newcastle, Rygi, Sztokholmu, Turynu oraz Olsztyna. Na liście znajdą się także krajowe kierunki, takie jak Gdańsk i Szczecin.

Inwestycje w Krakowie

Aktualnie w Krakowie stacjonuje osiem samolotów Ryanaira, w tym maszyny Boeing 737 MAX 8, co oznacza dwa samoloty więcej niż przed pandemią koronawirusa. Irlandzki przewoźnik zainwestował ponad 800 milionów dolarów w rozwój regionu i przyczynił się do stworzenia kilkuset bezpośrednich miejsc pracy.

Michał Kaczmarzyk, prezes linii Buzz, która jest częścią Ryanaira, podkreśla: „Lotnisko w Krakowie jest naszą największą bazą w Polsce, a drugą największą w tej części Europy, zaraz po Budapeszcie. Przewidujemy, że tegoroczny wzrost oferowania w Balicach przekroczy 20 proc.”

To właśnie ta obietnica wzrostu i rozwijającej się sieci połączeń sprawiają, że sezon letni w Krakowie wydaje się niezwykle obiecujący dla wszystkich podróżnych. Ryanair znów staje na wysokości zadania, oferując fascynujące możliwości dla tych, którzy marzą o odkrywaniu świata.

Polecane posty