Posłowie KO demaskują plany PiS. „Wyprzedaż aktywów narodowych”

Lotnisko Warszawa Chopina

Posłowie KO, Michał Szczerba i Dariusz Joński, odsłonili strategię PiS, która budzi obawy dotyczące przyszłości Lotniska Chopina. Według informacji ujawnionych przez parlamentarzystów, partia rządząca ma w planach likwidację tego ważnego narodowego zasobu i sprzedaż gruntu pod lotniskiem zagranicznemu inwestorowi.

Sprawdź parking długoterminowy lotnisko chopina

Zdradzamy plany PiS wobec Lotniska Chopina

Posłowie KO donoszą, że na obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów z dnia 25 maja 2023 roku wpłynęła decyzja, która może prowadzić do zamknięcia Lotniska Chopina w Warszawie.

„Ta decyzja stanowi kluczowy krok w procesie likwidacji Lotniska Chopina” – podkreślają politycy.

W treści dokumentu z 25 maja 2023 roku, który został przedstawiony na forum Campus Polska Przyszłości, znajdujemy fragment, który jednoznacznie mówi o przekazaniu uprawnień dotyczących lotniska pełnomocnikowi ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz konieczności przeniesienia ruchu z Lotniska Chopina.

Lotnisko Chopina na celowniku. Co stanie się z ziemią?

Według ustaleń posłów, obszar o powierzchni około 600 hektarów, na którym znajduje się lotnisko, ma zostać wyprzedany.

Wśród dokumentów, które przedstawili parlamentarzyści, znajduje się uchwała rządu Beaty Szydło z 7 listopada 2017 roku, która jasno wskazuje, że Lotnisko Chopina nie będzie już potrzebne w kontekście planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Ponadto, instytut związany z partią PiS w 2017 roku oszacował, że wartość pozostałych po likwidacji lotniska gruntów wyniesie około 5 miliardów złotych. Te środki miały być przeznaczone na inwestycje związane z CPK – twierdzą posłowie.

Zdaniem parlamentarzystów, „Ustawa o usprawnieniu procesu inwestycyjnego CPK”, która weszła w życie 2 października 2022 roku, zakłada, że te grunty zostaną skoncentrowane.

„Okazało się, że w grudniu, styczniu i marcu Porty Lotnicze, przekształcone w spółkę, nabyły grunty Skarbu Państwa o wartości 3,2 miliarda złotych” – zauważył Szczerba.

„Dziś te grunty należą do Portów Lotniczych, a wkrótce zostaną przekazane CPK. To z kolei CPK utworzy spółkę celową, której celem będzie sprzedaż gruntów zagranicznemu inwestorowi” – dodał, wyjaśniając mechanizm transakcji.

Zagrożenie wyprzedaży narodowego dziedzictwa budzi obawy wielu obywateli. Posłowie KO stanęli na straży interesów narodowych, ujawniając te plany i podnosząc ważne pytania dotyczące przyszłości Lotniska Chopina.

Polecane posty