Rekordowy Ruch na Wrocławskim Lotnisku: Ponad 1,6 Mln Pasażerów w Sezonie Letnim

Lotnisko Wrocław Strachowice

Wakacyjny sezon na Wrocławskim Lotnisku przyniósł imponujące wyniki, przyciągając ponad 1,6 miliona pasażerów od maja do września. Port Lotniczy Wrocław, z optymizmem, prognozuje, że rok zakończy liczbą podróżnych przekraczającą nawet 2,7 miliona.

Sprawdź parking na lotnisku wrocław

Wyjątkowy Sezon Letni

Sezon letni, trwający od maja do września, zakończył się na Wrocławskim Lotnisku wynikiem imponujących 1,633 miliona pasażerów. Najbardziej dynamiczny okazał się sierpień, z ponad 370 tysiącami podróżnych, co oznacza wzrost o 50% w porównaniu z poprzednim rokiem oraz odtworzenie ponad 96% ruchu z analogicznego okresu w 2019 roku. Podobne wyniki odnotowano w lipcu (355,5 tys. osób) i we wrześniu (344 tys. pasażerów). W maju liczba pasażerów wyniosła blisko 249 tys., a w czerwcu – 315 tys.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, komentuje sukces: „To był bardzo dobry czas dla naszego lotniska. Pasażerowie, zachęceni zniesieniem restrykcji, rozpoczęli urlopy już w maju. Letni rozkład lotów obfitował również w nowości, które okazały się idealnym wyborem zarówno na dłuższe wakacje, jak i krótsze city breaki czy plażowe wypady.”

Odbudowa Ruchu na Poziomie Rekordowego Roku 2019

W sezonie letnim ruch na Wrocławskim Lotnisku zbliżył się do poziomów z rekordowego roku 2019, szczególnie w segmencie niskokosztowym. Sierpień okazał się być wyjątkowo obiecującym miesiącem, z obsłużeniem prawie 7,7% więcej pasażerów niż w sierpniu 2019 roku. Obłożenie rejsów, zwłaszcza na popularnych kierunkach południowych, osiągnęło ponad 90%.

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, podkreśla: „Największą popularnością w segmencie niskokosztowym cieszyły się połączenia do Włoch, z niemal dwukrotnym wzrostem liczby pasażerów w porównaniu z 2019 rokiem. Podróżni często wybierali również loty niskokosztowe do Grecji, Hiszpanii i Chorwacji. Z połączeń czarterowych najczęściej wybieranymi kierunkami były te do Turcji, Grecji i Bułgarii.”

Dynamiczny Wzrost Ruchu Czarterowego

Ruch czarterowy na Wrocławskim Lotnisku wzrósł o ponad 60% w porównaniu z rokiem poprzednim, odtwarzając ponad 90% ruchu z rekordowego roku 2019. Od maja do września przeprowadzono ponad 14 tysięcy operacji lotniczych, z czego tylko we wrześniu było ich ponad 3 tysiące, co stanowiło wzrost o 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym i zaledwie 2,6% mniej niż we wrześniu 2019 roku.

Zimowy Rozkład Lotów i Nowości

Z końcem października wchodzi w życie zimowy rozkład lotów. W nowej siatce połączeń z Wrocławia znajdą się liczne trasy w południowe rejony Europy. Nowością będzie także Porto w Portugalii, obsługiwane przez linie Ryanair od 11 grudnia. Warto zaznaczyć, że loty do Turynu stanowią ciekawą opcję dla narciarzy, umożliwiając trzy dni szusowania na stokach w Dolinie Aosty.

Po raz pierwszy w historii w zimowym rozkładzie znalazły się codzienne rejsy z Wrocławia do Dublina (wcześniej było 4-5 lotów tygodniowo). Liczba połączeń do Malagi wzrośnie (od 14 grudnia będą to dwa rejsy w tygodniu), podobnie jak połączeń do Gdańska (z dwóch do trzech lotów tygodniowo). Lufthansa również ogłosiła dodatkowe rejsy, z nowymi połączeniami do Monachium i większymi samolotami do Frankfurtu, co oznacza wzrost liczby miejsc dla pasażerów z Wrocławia o 25%.

Polecane posty