Stabilność na stanowisku prezesa Portu Lotniczego Wrocław – Decyzja Sądu Okręgowego

Lotnisko Wrocław Strachowice

Sąd Okręgowy wydał korzystne orzeczenie, przywracając Dariusza Kusia na stanowisko prezesa Portu Lotniczego Wrocław. Ten wyrok jest wynikiem próby bezprawnego odwołania Kusia przez rządzącą województwem koalicję Bezpartyjnych Samorządowców z PiS-em.

Sprawdź wrocław lotnisko parking długoterminowy

Orzeczenie Sądu: Powrót Dariusza Kusia

Sąd Okręgowy podjął decyzję o przywróceniu Dariusza Kusia na stanowisko prezesa wrocławskiego lotniska. Na początku września br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (NWZA) Portu Lotniczego Wrocław podjęło próbę odwołania go z tej funkcji. Miasto Wrocław, posiadające 49,2% udziałów w spółce, postanowiło zaskarżyć tę uchwałę przed sądem.

Dziękczynna Reakcja Dariusza Kusia

Dariusz Kuś wyraził swoje zadowolenie z orzeczenia sądu, podkreślając profesjonalizm swoich prawników z Kancelarii BSKK, a zwłaszcza profesora Łukasza Błaszczaka. Wyraził również gotowość do kontynuacji współpracy ze wszystkimi akcjonariuszami, Radą Nadzorczą, innymi członkami zarządu, związkami zawodowymi i pracownikami. Kuś podkreślił, że najważniejsze jest rozwijanie lotniska.

Rada Nadzorcza jako Jedyny Organ Decyzyjny

Warto podkreślić, że jedynym organem uprawnionym do powoływania lub odwoływania członków zarządu jest Rada Nadzorcza. Dlatego też decyzja NWZA została poddana sądowej kontroli przez miasto Wrocław.

Wsparcie dla Wrocławskiego Lotniska

Decyzja o odwołaniu Dariusza Kusia nie tylko nie mieściła się w ramach akceptowanych zasad, ale również kłóciła się z rolą głównego udziałowca. Miasto Wrocław, posiadając 49,2% udziałów w spółce, powinno mieć decydujący wpływ, jednocześnie uwzględniając głosy pozostałych udziałowców, takich jak Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (31%) i PPL (19,7%).

Wniosek

Ta nieudana próba odwołania Dariusza Kusia i paraliżu wrocławskiego lotniska jest związana z ogólnym trendem wygaszania lotnisk regionalnych na rzecz tworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jednak prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, wyraźnie stwierdził, że jest to niewłaściwe kierunkowe podejście. Lotnisko wrocławskie pozostaje ważnym punktem na mapie regionu i kraju, a obecna decyzja sądu przyczyni się do jego dalszego rozwoju.

Polecane posty