Stabilny Wzrost Ruchu Pasażerskiego na Lotnisku Kraków Airport

Lotnisko Kraków Balice

Lotnisko Kraków Airport cieszy się stabilnym wzrostem ruchu pasażerskiego, obsługując w sierpniu ponad 913,2 tys. podróżnych. To imponujące osiągnięcie, które przekłada się na znaczący wzrost o 11% w porównaniu do sierpnia 2019 roku oraz o 17% w stosunku do sierpnia 2022 roku. Łącznie od początku roku skorzystało z usług tego lotniska ponad 6,2 mln osób.

Sprawdź parking lotnisko balice cena

Sukces Kraków Airport

Lotnisko Kraków Airport odnotowuje dynamiczny wzrost ruchu pasażerskiego, co jest zasługą skutecznego zarządzania i jakości obsługi pasażerów. Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek, wyraził swoje zadowolenie z osiągniętych wyników i prognozuje dalszy wzrost w kolejnych miesiącach tego roku. Jego optymizm jest uzasadniony, ponieważ ruch na lotnisku przekracza zakładane wcześniej prognozy.

Rekordowy Rok

Wzrost ruchu pasażerskiego na Lotnisku Kraków Airport jest tak imponujący, że istnieje realna szansa na powitanie 9-milionowego pasażera jeszcze w tym roku. To wyjątkowe osiągnięcie, które po raz pierwszy w historii lotniska pozwoli przekroczyć tę magiczną granicę. Lotnisko Kraków Airport jest zdecydowanie liderem w regionie i kontynuuje swoją ekspansję.

Lider w Polsce

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice utrzymuje swoją pozycję jako drugie co do wielkości lotnisko w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. To także największy port regionalny w kraju. W 2022 roku lotnisko zanotowało imponujący wynik obsługi blisko 7,4 mln pasażerów, co stanowiło drugi wynik w historii. Rekordową liczbę podróżnych, wynoszącą 8,4 mln, ustanowiono w ostatnim roku przed wybuchem pandemii, czyli w 2019 roku.

Bogaty Rozkład Lotów

Obecny letni rozkład lotów na Lotnisku Kraków Airport jest niezwykle atrakcyjny dla podróżnych. Przewoźnicy oferują aż 145 połączeń do 107 miast w 33 krajach. To sprawia, że lotnisko Kraków Airport stanowi kluczowy punkt dostępu do wielu atrakcyjnych destynacji zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

Warto nadmienić, że sukces Lotniska Kraków Airport to wynik ciężkiej pracy całego zespołu oraz strategicznego podejścia do zarządzania ruchem pasażerskim. Rekordowe liczby podróżnych to nie tylko powód do dumy dla lotniska, ale także dla całego regionu Małopolski oraz Polski.

Polecane posty