Rekordowy Dzień na Lotnisku Lublin: 3 Miliony Pasażerów Obsłużonych!

Lotnisko Lublin Świdnik

W dniu 28 czerwca na Lotnisku Lublin nastąpiło wyjątkowe wydarzenie – obsłużono trzeciego milionowego pasażera. Tym szczęśliwcem okazał się być Michał Olech, który przyleciał z tureckiej Antalyi o godzinie 10 rano, korzystając z usług linii lotniczej Enter Air.

Sprawdź tani parking lotnisko lublin

Prezes Lotniska Lublin, Andrzej Hawryluk, osobiście przywitał tego wyjątkowego pasażera i wręczył mu specjalnie przygotowane na tę okazję nagrody. Zawierały one certyfikat, gadżety lotnicze oraz voucher o wartości 8 tysięcy złotych. Ten voucher można wykorzystać do końca 2024 roku w lubelskim biurze turystycznym Coral Travel, które jest organizatorem wakacyjnych wylotów z Lotniska Lublin.

Lotnisko Lublin przyjęło swoich pierwszych pasażerów 17 grudnia 2012 roku. Dzięki niemu region lubelski pozbył się jednej z głównych barier komunikacyjnych, co przyczyniło się do dynamicznego rozwoju zarówno gospodarczego, jak i turystycznego.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy z osiągniętego rekordu – to wyjątkowy dzień dla naszego lotniska. Chciałbym serdecznie podziękować naszym pasażerom za zaufanie, jakim nas obdarzają, korzystając z usług Lotniska Lublin. Staramy się nieustannie rozwijać atrakcyjną sieć połączeń lotniczych na tym konkurencyjnym rynku, poszerzając naszą ofertę wakacyjną z roku na rok. Dostarczamy mieszkańcom regionu najpopularniejsze kierunki” – powiedział Andrzej Hawryluk, prezes Lotniska Lublin.

W ubiegłym roku na Lotnisku Lublin przeprowadzono 4 260 operacji lotniczych i obsłużono 330 064 pasażerów. Sierpień tego samego roku przyniósł rekordową liczbę pasażerów obsłużonych w ciągu jednego miesiąca – 47 828 osób. To był najwyższy wynik w dziesięcioletniej historii Lotniska Lublin.

W obecnym roku, do czerwca, obsłużono już 131 915 pasażerów, co jednoznacznie wskazuje na powrót ruchu na Lotnisku Lublin do poziomów sprzed pandemii. To potwierdza także rosnące zainteresowanie mieszkańców województwa lubelskiego ofertą wakacyjną, która zawiera więcej połączeń niż w roku poprzednim.

„To kolejny sezon, w którym współpracujemy z Lotniskiem Lublin, i cieszymy się z owocnej współpracy. Obserwujemy także rosnące zapotrzebowanie na loty z Lublina wśród mieszkańców Lubelszczyzny, dla których bliskość lokalnego lotniska ma ogromne znaczenie, zwłaszcza dla rodzin podróżujących z dziećmi. Dlatego jako lider w organizacji wakacji w Turcji, zwiększyliśmy ofertę lotów z Lublina do Turcji. W sezonie letnim 2023 roku latająśmy aż dwa razy w tygodniu – w środy i soboty. Dzięki temu zapewniamy większej liczbie turystów możliwość elastycznego wyjazdu. Nasi klienci mogą teraz korzystać nie tylko z tradycyjnych 7 lub 14 dni urlopu, ale także z krótszych, 4 lub 11 dniowych pobytów. Taka elastyczność to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcą nie tylko plażować, ale także zwiedzać. Przygotowaliśmy specjalne oferty dla turystów aktywnych, w tym 4-dniowe pobyty w samym mieście Antalya” – dodał Kaan Ergun, COO Coral Travel Poland.

Od czerwca do siatki połączeń Lotniska Lublin po raz pierwszy w historii dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Loty do tureckiej Antalyi cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są dostępne aż cztery razy w tygodniu. Lotnisko Lublin oferuje także połączenia do innych popularnych miejsc turystycznych na południu Europy, takie jak chorwacki Split, burgaskie nad Morzem Czarnym czy włoskie Bergamo.

Polecane posty