Nowy Parking przy Porcie Lotniczym Lublin: Wygodniej i Bezpieczniej

Lotnisko Lublin Świdnik

Port Lotniczy Lublin zawarł umowę z wykonawcą na rozszerzenie parkingu przy terminalu odlotów. Nowe miejsca parkingowe będą dostępne dla podróżnych już na początku czerwca, idealnie wpisując się w sezon letni.

Sprawdź prywatny parking lotnisko lublin

Nowe Miejsca Parkingowe dla Pasażerów

W wyniku przetargu, który przyciągnął trzy oferty, jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Zakładu Budowlano–Sprzętowego Jacek Krzysiak Sp. z o.o. z Łęcznej. W obecnie trwającym tygodniu planowane jest przekazanie placu budowy wykonawcy, co umożliwi natychmiastowy start prac. Dzięki tym inwestycjom, baza parkingowa lotniska zostanie zwiększona o kolejne 89 miejsc, zlokalizowanych po stronie „odloty”. Obecnie parking przy Porcie Lotniczym Lublin liczy 450 miejsc, podzielonych na dwie części: „odloty” i „przyloty”.

Reakcja na Rosnący Ruch

Rozbudowa parkingu to odpowiedź na rosnący ruch na lubelskim lotnisku. Rok 2022 okazał się niezwykle udany, z sierpniem rekordowym w całej 10-letniej historii i obsłużeniem 330 tysięcy pasażerów w ciągu 12 miesięcy. W roku 2023 prognozujemy kolejny wzrost liczby podróżnych, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego wprowadzamy udogodnienia dla pasażerów – podkreśla Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Większy parking będzie z pewnością potrzebny, ponieważ obecny jest często przepełniony w sezonie wakacyjnym. Tegoroczna oferta na Lato 2023 z lubelskiego lotniska zapowiada się niezwykle interesująco, z większą liczbą dostępnych kierunków niż w ubiegłym roku.

Nowe Połączenia Lotnicze

Od czerwca do siatki połączeń dołączą nowe kierunki, co stanowi historyczne wydarzenie dla portu. Pierwszy raz w historii lotniska będziemy mieli loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Ze względu na rosnące zainteresowanie lotami do Turcji, od początku czerwca będzie można częściej, aż cztery razy w tygodniu, polecieć do Antalyi. Lotnisko nie zapomina również o sprawdzonych sezonowych lotach do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy, takich jak chorwacki Split i Burgas nad Morzem Czarnym. Loty do stolicy Lombardii, Mediolanu, już są dostępne, stanowiąc świetną alternatywę dla podróży samochodem lub pociągiem, również cenowo. Ponadto, istnieją loty do Gdańska, które są doskonałą opcją dla podróżujących na północ.

Niskie Opłaty Parkingowe

Opłaty za korzystanie z parkingu na Porcie Lotniczym Lublin są konkurencyjne w porównaniu z innymi krajowymi lotniskami. Za pierwsze 10 minut postoju nie ponosimy żadnych kosztów, a 1 godzina kosztuje 7 złotych, zaś pełna doba to 50 złotych, a każda kolejna godzina kosztuje 30 złotych. Jeśli planujemy dłuższy postój i zostawienie samochodu na tydzień, opłata wynosi jedynie 100 złotych.

Dzięki nowemu, rozbudowanemu parkingu, Port Lotniczy Lublin zapewni podróżnym jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze warunki podróży, dostosowane do rosnącego zapotrzebowania na loty z tego lotniska. Oczekujemy na entuzjastyczną reakcję pasażerów, gdy nowe miejsca parkingowe staną się dostępne na początku czerwca, równocześnie z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Polecane posty