Ryanair Ogłasza Letnią Siatkę Połączeń z Lublina: Nowości i Perspektywy

Lotnisko Lublin Świdnik

Ryanair, jeden z czołowych przewoźników lotniczych, z radością ogłasza swoją letnią siatkę połączeń z Lublina. Lotnisko w Świdniku szykuje się do zapewnienia atrakcyjnych połączeń z czterema europejskimi miastami, w tym z popularnym Gdańskiem. Jednak prawdziwą nowością jest uruchomienie trasy do Bergamo, którą planuje się otworzyć już 26 marca 2023 roku.

Sprawdź parking lotnisko lublin swidnik

Nowe Połączenia

W nadchodzącym sezonie letnim Ryanair będzie oferował loty na czterech różnych kierunkach z Lublina. Przewoźnik ogłosił, że w ramach swojego letniego rozkładu lotów będzie łączyć Lublin ze światowymi metropoliami, w tym Dublinem, Gdańskiem, Londynem oraz Bergamo. Szczególną uwagę przyciąga trasa do Bergamo, której inauguracyjny lot przewidziano na 26 marca 2023 roku. Wydaje się, że to właśnie ta trasa będzie hitem sezonu.

Bergamo: Nowy Cel Podróży

Bergamo stanie się czwartym kierunkiem obsługiwanym przez Ryanair z lubelskiego portu lotniczego. Zdaniem ekspertów, ta trasa ma ogromny potencjał i powinna cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów z Lublina. Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin, podkreśla, że trasa do Bergamo jest atrakcyjna zarówno dla turystów, jak i biznesmenów.

Jednym z powodów tej atrakcyjności jest obecność lubelskiego lotniska w sąsiedztwie spółki Leonardo, specjalizującej się w produkcji śmigłowców. To przyciąga zarówno pasażerów biznesowych, jak i tych, którzy chcą odkryć uroki włoskich miast.

Częstotliwość Lotów

Podczas sezonu letniego Ryanair będzie oferował następujące częstotliwości lotów z Lublina:

  • Loty do Dublina i Gdańska będą odbywały się dwa razy w tygodniu.
  • Trasa do Bergamo będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu.
  • Pasażerowie podróżujący do Londynu będą mieli do wyboru aż pięć lotów tygodniowo.

Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do Ryanaira, konkurencyjny przewoźnik Wizz Air zdecydował się ograniczyć swoją ofertę z lubelskiego lotniska. W nadchodzącym sezonie letnim Wizz Air przestanie obsługiwać połączenia do Eindhoven, kontynuując jedynie loty do Luton, Splitu i Burgas.

Podsumowanie

Ogłoszenie Ryanaira o letniej siatce połączeń z Lublina jest z pewnością dobrą wiadomością dla mieszkańców Lublina i okolic. Nowe trasy oraz częste loty do popularnych destynacji czynią to lotnisko atrakcyjnym wyborem zarówno dla turystów, jak i biznesmenów. Trasa do Bergamo, ze względu na swoje potencjalne korzyści biznesowe, z pewnością przyciągnie uwagę wielu podróżnych.

Dzięki tym połączeniom Lublin staje się jeszcze bardziej dostępny i zyskuje na znaczeniu jako ważny węzeł komunikacyjny. Zachęcamy więc wszystkich pasażerów do korzystania z tych nowych możliwości podróży i odkrywania fascynujących miejsc na mapie Europy.

Polecane posty