Nowa Trasa Lotnicza z Lublina do Mediolanu Bergamo – Idealna Okazja dla Podróżnych

Lotnisko Lublin Świdnik

W nadchodzącym roku pasażerowie będą mieli okazję skorzystać z nowej trasy lotniczej z Lublina do Mediolanu Bergamo, oferowanej przez linie Aeroitalia. Prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk, zapewnia, że ta trasa ma ogromny potencjał zarówno pod kątem biznesowym, jak i turystycznym. To również doskonały prezent z okazji dziesięciolecia istnienia lubelskiego portu lotniczego.

Sprawdź parking lotnisko lublin rezerwacja

Nowa Trasa Lotnicza z Lublina do Mediolanu Bergamo

W zeszłym tygodniu, dokładnie 6 grudnia, włoska linia lotnicza Aeroitalia dodała atrakcyjną trasę z Lublina do Mediolanu Bergamo do swojego systemu rezerwacyjnego. Planuje się uruchomienie regularnych lotów na tej trasie już od 27 marca 2023 roku, z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo. Ostatni planowany lot powrotny z Lombardii do Lublina ma miejsce 27 października 2023 roku, jednakże jeśli ta trasa spotka się z zainteresowaniem pasażerów, istnieje możliwość jej przedłużenia. Prezes Portu Lotniczego Lublin jest przekonany, że z dużym zainteresowaniem w obu kierunkach nie będzie problemu, gdyż zarówno Lublin, jak i Mediolan Bergamo, przyciągają turystów i pasażerów biznesowych.

Współpraca Biznesowa i Turystyczna

Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin, wyraził swoje zadowolenie z wprowadzenia nowej trasy, mówiąc: „To bardzo dobra wiadomość dla naszych pasażerów. Trasa z Lublina do Mediolanu powinna cieszyć się powodzeniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego, ale co ważniejsze, także Lombardii. Miasta od lat wiążą się ze sobą współpracą zarówno turystyczną, jak i biznesową. W Lublinie działa wiele włoskich przedsiębiorców. W samym Świdniku, w bezpośrednim sąsiedztwie naszego portu, działa spółka Leonardo, potentat w produkcji śmigłowców o włoskich korzeniach. Mogę powiedzieć, że rozpoznawalność naszego regionu w północnych Włoszech rośnie, więc będzie to idealna okazja dla włoskich turystów do odwiedzenia i odkrycia uroków tego regionu. Dodatkowo, ta trasa jest wspaniałym prezentem z okazji dziesięciolecia naszego lotniska.”

Rozwój Portu Lotniczego Lublin

Mimo że lubelskie lotnisko zostało otwarte pod koniec 2012 roku, to jego pełna działalność rozpoczęła się dopiero rok później. W ciągu pierwszego roku działalności z usług Portu Lotniczego Lublin skorzystało aż 188 tysięcy pasażerów. Obecnie lotnisko rozwija się dynamicznie, wprowadzając nowe trasy i usługi, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu podróżnych.

Wprowadzenie trasy lotniczej z Lublina do Mediolanu Bergamo jest kolejnym krokiem w rozwoju Portu Lotniczego Lublin i jednocześnie doskonałą okazją dla podróżnych, zarówno biznesowych, jak i turystycznych. Pasażerowie będą mieli teraz wygodniejszy dostęp do atrakcji obu regionów i nowych możliwości podróżowania.

Polecane posty