Nowy Samochód Ratowniczo-Gaśniczy Do Lotniska Ławica: Pantera Dołączy do Dragonów z Ławicy

Lotnisko Poznań Ławica

Wzmacniamy naszą flotę! Wkrótce na terenie Lotniska Ławica w Poznaniu pojawi się imponujący samochód ratowniczo-gaśniczy. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej o tej ekscytującej nowości.

Sprawdź parking na lotnisku poznań

Nowy Samochód Ratowniczo-Gaśniczy – Kluczowe Dane

Najnowsza inwestycja Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Poznań-Ławica przynosi nam nowoczesny pojazd, który znacząco zwiększy nasze zdolności do zapewnienia bezpieczeństwa na lotnisku. Oto kilka kluczowych informacji o tym nowym dodatku:

Spełnienie Wymagań Technicznych

Samochód został wyprodukowany nie wcześniej niż w 2021 roku i jest oparty na trzyosiowym podwoziu, które napędza silnik o mocy nie mniejszej niż 550 kW. Automatyczna skrzynia biegów oraz kabina przystosowana do transportu czterech strażaków sprawiają, że jest to pojazd gotowy do działania w każdej sytuacji.

Wydajność i Wyposażenie

Zabudowa pojazdu jest wykonana z materiałów odpornych na korozję. Pojazd jest wyposażony w zbiornik wody o pojemności minimum 12 000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 procent pojemności zbiornika wody. Dodatkowo, samochód posiada agregat proszkowy z zbiornikiem o pojemności 250 kg proszku gaśniczego BC, wyposażony w linię szybkiego natarcia. Autopompa o wydajności minimum 8000 litrów na minutę oraz linię szybkiego natarcia to kolejne elementy, które czynią go niezastąpionym narzędziem w dziedzinie ratownictwa.

Wodno-Pianowe Możliwości

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy jest wyposażony w dwa działka. Na dachu znajduje się wodno-pianowy system o wydajności minimum 8000 litrów na minutę i zasięgu minimum 80 metrów. Z przodu pojazdu zainstalowano wodno-pianowo-proszkowe działko o wydajności minimum 3000 litrów na minutę i 8 kg/s proszku. Te zaawansowane systemy zapewniają maksymalną skuteczność działań ratowniczych.

Wybór Najlepszej Oferty

Proces wyboru dostawcy samochodu ratowniczo-gaśniczego był starannie przemyślany. Tylko jedno konsorcjum, w skład którego wchodzą Rosenbauer Polska, Rosenbauer International i mLeasing, złożyło ofertę. Ich oferta, o wartości 4,9 miliona złotych brutto, została uznana za najkorzystniejszą.

Umowa Leasingowa

Zgodnie z podpisaną umową leasingową, okres leasingu samochodu wynosi 60 miesięcy. Zamawiający dokonał wpłaty wstępnej, która wynosi 40% wartości pojazdu. Następnie spłaci 60 rat leasingowych, sezonowych, opartych na zmiennej stawce WIBOR 1M. Wszystkie płatności odbywać się będą w złotówkach.

Terminy Dostawy

Konsorcjum ma 3 miesiące od daty podpisania umowy na dostarczenie pojazdu. Lotnisko Ławica będzie miało pierwszeństwo w zakupie i korzystaniu z tego nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Wzmacniając naszą infrastrukturę i dostępność zaawansowanego sprzętu, Pantera dołącza do Dragonów z Ławicy, gotowa do akcji w każdym momencie. Jest to ważny krok w kierunku zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa na Lotnisku Poznań-Ławica.

Polecane posty