Lotnisko Warszawa-Modlin – 9 lat sukcesów i wzrostu

Lotnisko Warszawa Modlin

Rewolucja w transporcie lotniczym na przestrzeni 9 lat

15 lipca 2022 roku było dniem przełomowym dla Lotniska Warszawa/Modlin. Dokładnie 9 lat temu pierwsze samoloty wylądowały na tym podwarszawskim lotnisku, a od tego czasu stało się ono symbolem sukcesu i wzrostu. Aktualne dane przewozowe cieszą naszą nadzieją na jeszcze szybszą odbudowę ruchu pasażerskiego niż się spodziewano.

Sprawdź parking lotnisko modlin

Lotnisko, które przyciąga tłumy pasażerów

W pierwszym roku działalności port obsłużył 850 tys. pasażerów i 6371 operacji lotniczych. Po siedmiu latach mógł już pochwalić się oszałamiającymi wynikami: 3,1 mln obsłużonych pasażerów i 21 tys. operacji startów i lądowań. Od początku istnienia lotniska skorzystało ponad 18,6 miliona pasażerów, a dokonano na nim ponad 131 tysięcy startów i lądowań.

Rekordy i rozwijająca się sieć połączeń

Rok 2019 przyniósł rekordowe wyniki – 52 kierunki rozkładowe i 8 czarterowych. W sierpniu tego roku po raz pierwszy przekroczono barierę 300 tys. pasażerów w jednym miesiącu, a 22 sierpnia zanotowano rekordową liczbę obsłużonych pasażerów w ciągu jednego dnia – 11310 osób.

Lotnisko Warszawa/Modlin gotowe na ruch czarterowy

Sezon letni 2019 to ponad 93 tysiące pasażerów, którzy wybierali oferty wakacyjne czterech największych polskich touroperatorów, w tym w Bułgarii, Albanii, Grecji i Turcji.

Innowacje i skrócone procedury

To lotnisko jest również prekursorem wdrożenia systemu bramek biometrycznych. Dzięki nim odprawa graniczna pojedynczego pasażera jest teraz szybsza niż kiedykolwiek, trwa zaledwie kilkanaście sekund.

Lotnisko, które zawsze daje z siebie wszystko

Patrząc na osiągnięcia Lotniska Warszawa/Modlin w tak krótkim czasie, trudno uwierzyć, jak wiele udało się zrobić. Dzięki funduszom unijnym zbudowana została infrastruktura pełniąca rolę istotnego węzła komunikacyjnego w regionie, przyczyniając się znacząco do wzrostu mobilności transportowej Polaków. Dziewięć lat to okres, w którym skorzystało z niej blisko 19 mln pasażerów.

Wzrost pomimo pandemii

Nawet pandemia nie zdołała zatrzymać Lotniska Warszawa/Modlin. To miejsce szybko wraca na ścieżkę wzrostu. Potwierdzeniem potencjału tego lotniska są wybory pasażerów, które uczyniły z niego jedno z pięciu największych lotnisk regionalnych w Polsce, według słów Leszka Chorzewskiego, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Sukces w popandemicznej rzeczywistości

Aktualne dane pokazują, że Lotnisko Warszawa/Modlin i jego pasażerowie coraz lepiej radzą sobie w popandemicznej rzeczywistości. W czerwcu 2023 roku odprawiono 110 680 podróżnych, co oznacza wzrost o ponad 230% w porównaniu do maja i niemal 500% w stosunku do kwietnia tego roku. W lipcu uruchomiono nowe połączenia do Zadaru w Chorwacji oraz Pragi, stolicy Czech.

Bogata oferta lotów

W sezonie letnim 2021 roku z Lotniska Warszawa/Modlin będzie można odbyć podróż na 55 kierunkach, co przekłada się na ponad 170 lotów tygodniowo, zbliżając się do poziomu sprzed pandemii. W czerwcu pojawiły się atrakcyjne nowe połączenia do Katanii na włoskiej Sycylii, na Rodos i Zakynthos w Grecji. Loty tradycyjnie kierują się na Kretę, Majorkę czy Teneryfę, a także zwiększyła się częstotliwość lotów do Wielkiej Brytanii.

Lotnisko pierwszego wyboru

Poluzowanie rygorów epidemicznych i nadchodzące wakacje spowodowały znaczny wzrost liczby odprawianych podróżnych. Lotnisko Warszawa/Modlin staje się lotniskiem pierwszego wyboru, zwłaszcza dla mieszkańców stolicy i całej północno-wschodniej Polski.

Odbudowa ruchu niskokosztowego

Dane przewozowe Lotniska Warszawa/Modlin wykazują, że trend wzrostu podróży lotniczych odwrócił się, a ruch lotniczy niskokosztowy odbudowuje się najszybciej po poluzowaniu obostrzeń epidemicznych. Lotniska regionalne, w tym Lotnisko Warszawa/Modlin, odgrywają kluczową rolę w tym procesie.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że branża lotnicza, która przeszła przez trudny okres pandemii, będzie teraz wracać do normalności i kontynuować rozwój. Lotnisko Warszawa/Modlin stanowi przykład sukcesu, determinacji i innowacyjności, który powinien inspirować innych.

Polecane posty