Rekordowy Rok Lotniska Ławica w Poznaniu: Ponad Milion Pasażerów Obsłużonych w 2023 roku

Lotnisko Poznań Ławica

Poznańskie lotnisko Ławica może z dumą ogłosić wyjątkowy rok 2023. Od początku roku, miesiąc po miesiącu, notuje się rekordowe wyniki, które stanowią najlepszy wynik w historii tego portu lotniczego. Już po zaledwie sześciu miesiącach udało się obsłużyć ponad milion pasażerów, co jest spektakularnym osiągnięciem.

Sprawdź poznan lawica parking

Po okresie pandemii, który mocno wpłynął na branżę lotniczą i turystyczną, poznańskie lotnisko wraca do życia. Rok 2023 jest pierwszym rokiem, w którym nie ma już żadnych ograniczeń związanych z pandemią, co przekłada się na znaczny wzrost zainteresowania lotami. Okazuje się, że pasażerowie Ławicy bardzo tęsknili za podróżowaniem, co przekłada się na rekordowe wyniki obsługi podróżnych od początku roku.

Według najnowszych danych, czerwiec również przyniósł rekordowe wyniki, kontynuując trend z poprzednich miesięcy.

W czerwcu tego roku obsłużono imponującą liczbę 322 846 pasażerów, co oznacza ogromny wzrost o 20% w porównaniu z rokiem 2022.

Największą popularnością cieszy się oferta tanich linii lotniczych (LCC), które obsłużyły łącznie 146 356 pasażerów, co stanowi wzrost o 11% w porównaniu do ubiegłego roku. Pasażerowie najczęściej wybierali połączenia do Londynu, w tym na lotniska Stansted i Luton, a także do Dublinu, Mediolanu-Bergamo, Alicante, Budapesztu i Rzymu.

Na drugim miejscu znalazły się połączenia czarterowe z 138 036 pasażerami, co oznacza imponujący wzrost o 33% w stosunku do poprzedniego sezonu. Wśród najpopularniejszych kierunków letnich wakacji znalazły się Antalya, Rodos, Heraklion, Bodrum i Zakintos.

Sektor linii tradycyjnych (legacy) również zanotował wzrost na poziomie 20% w porównaniu z ubiegłym rokiem, obsługując łącznie 37 878 pasażerów. W czerwcu przewaga należała nadal do połączeń z Warszawą.

Niesamowite wyniki pierwszego półrocza roku przekładają się na ogólny sukces. Już w czerwcu przekroczono liczbę miliona obsłużonych pasażerów. Dynamika wzrostu w porównaniu do roku 2022 wynosi aż 34% dla pierwszych sześciu miesięcy. Sektor linii tradycyjnych notuje wzrost na poziomie 50%, czartery 42%, a linie tanie 27%.

Lotnisko Ławica w Poznaniu odzyskuje swoją pozycję jako ważny punkt w europejskiej mapie podróży, a rekordy z 2023 roku stanowią o jego dynamicznym rozwoju.

Polecane posty