Nowości o Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi

Lotnisko Łódź Lublinek

Port Lotniczy w Łodzi im. Władysława Reymonta z roku na rok uatrakcyjnia swoją siatkę połączeń. W trwającym okresie letnim można polecieć z Lublinka m.in. do Grecji, Turcji i Bułgarii. Z kolei w sezonie zimowym na podróżnych czekać będzie szereg nowości od linii Ryanair.

Sprawdź lotnisko lublinek parking

Letnie Wakacje na Wysokim Poziomie

Lotnisko w Łodzi ma w tym roku wiele do zaoferowania. W Lublinku trwa szczyt sezonu wakacyjnego, co oznacza, że przez płytę łódzkiego lotniska przewijają się dziesiątki turystów każdego dnia. Najpopularniejszym kierunkiem w letniej ofercie jest Turcja. Do Antalyi nad Morzem Śródziemnym można polecieć jednym z czterech połączeń czarterowych realizowanych w ciągu tygodnia. Turcja cieszy się ponadprzeciętnym zainteresowaniem podróżnych, którzy szczelnie wypełniają wszystkie samoloty odlatujące w tym kierunku. Ponadto, dwukrotnie na przestrzeni tygodnia można udać się do Grecji (Rodos i Kreta), a raz w tygodniu do Bułgarii (Burgas).

Wzrost Kosztów Wakacji

Wyjazdy wakacyjne są droższe niż w ubiegłych latach. To efekt wysokiej inflacji, wzrostu cen paliw i spadku wartości złotówki. Nie zniechęca to jednak łodzian do podróżowania. Po wakacjach w niepewnym czasie pandemii, chcą teraz wypoczywać w kurortach nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czarnym. Wygrani są Ci, którzy kupili wczasy zimą, jeszcze w ofercie first minute. Wczesna decyzja o zagranicznych wakacjach zagwarantowała im niezmienność cen – powiedziała Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka prasowa łódzkiego lotniska.

Nowości od Linii Ryanair

Koniec okresu wakacyjnego nie przyniesie drastycznego spadku ruchu pasażerskiego w Łodzi, jak miało to miejsce w ostatnich latach. Wszystko za sprawą atrakcyjnych i nastawionych na turystykę nowości ogłoszonych niedawno przez linię Ryanair. Przewoźnik zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń z Lublinka do Brukseli, Mediolanu i Alicante. Co więcej, linia Ryanair będzie nieustannie wykonywała połączenia z Łodzi do Dublina i Londynu Stansted. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik poleci w tegorocznym sezonie zimowym (jako jedyna linia regularnie obecna na łódzkim lotnisku) do pięciu europejskich miast – od Hiszpanii po Wielką Brytanię.

Dzięki tym nowościom Port Lotniczy w Łodzi im. Władysława Reymonta pozostaje atrakcyjnym miejscem dla podróżnych, niezależnie od pory roku. Oferuje wiele fascynujących opcji podróży i stanowi wygodne połączenie międzynarodowe dla mieszkańców regionu łódzkiego. Niezależnie od tego, czy marzysz o ciepłym letnim wypoczynku nad Morzem Śródziemnym, czy też planujesz zimową eskapadę do innych europejskich miast, Łódź ma wiele do zaoferowania, dzięki rosnącej liczbie połączeń lotniczych.

Polecane posty