Lotnisko w Łodzi: Nowe Perspektywy i Przewidywania na Nadchodzące Miesiące

Lotnisko Łódź Lublinek

Lotnisko w Łodzi ma powody do optymizmu, ponieważ prognozy na najbliższe miesiące wyglądają niezwykle obiecująco. Do końca tego roku oczekuje się, że przez łódzki port przejdzie ponad 158 tysięcy pasażerów, a już w roku następnym ta liczba może nawet się podwoić. Co więcej, wkrótce planowane jest wprowadzenie tajemniczej nowej linii lotniczej, która dodatkowo wzbogaci ofertę tego lotniska.

Sprawdź lotnisko lublinek parking cena

Lotnisko w Łodzi: Przeszłość a Obecność

Lotnisko w Łodzi w ostatnich latach stanowiło pewne wyzwanie w kontekście rosnącego ruchu pasażerskiego w Polsce. W innych polskich lotniskach regionalnych liczba obsłużonych podróżnych systematycznie rosła, podczas gdy w Łodzi notowano spadki co roku. Rekordowy rok 2012, związany z UEFA EURO 2012, przyniósł ponad 400 tysięcy pasażerów, jednakże od tego momentu sytuacja ulegała pogorszeniu. W roku 2020 lotnisko obsłużyło już tylko 75 tysięcy osób, a w 2021 roku zaledwie 69 tysięcy. Niemniej jednak, teraz wydaje się, że lotnisko w Łodzi wychodzi na prostą. Po udanym sezonie letnim, linia lotnicza Ryanair ogłosiła plany uruchomienia atrakcyjnych połączeń z Łodzi do Brukseli, Mediolanu i Alicante. To jednak tylko początek wiadomości, które napawają optymizmem.

Obecne Sukcesy i Perspektywy

„Ten rok jest dla nas znacznie lepszy od naszych początkowych przewidywań, szczególnie jeśli chodzi o ruch wakacyjny i czarterowy, co znacząco przyczyniło się do rozwoju naszego lotniska, jak również innych portów lotniczych w Polsce. Wygląda na to, że nasza przyszłość będzie rosła w tempie ekspresowym. Z naszych prognoz wynika, że przyszły rok będzie najlepszy od 10 lat pod względem liczby obsłużonych pasażerów” – podkreśliła Anna Midera, prezes łódzkiego lotniska podczas Kongresu Rynku Lotniczego.

Mimo że w okresie od stycznia do czerwca bieżącego roku z usług lotniska skorzystało niespełna 60 tysięcy osób, to spodziewa się, że liczba ta znacznie wzrośnie w drugiej połowie roku. Planowana liczba pasażerów na rok 2022 wynosi 158 tysięcy, a znaczący wkład w osiągnięcie tego celu ma linia lotnicza Ryanair. Jednak to rok 2023 zapowiada się wyjątkowo obiecująco.

„Z naszych prognoz wynika, że w przyszłym roku obsłużymy 335 tysięcy pasażerów, z czego 290 tysięcy w ruchu regularnym, a resztę w ruchu czarterowym” – dodała Midera w rozmowie z portalem „Fly4Free”.

Nowy Przewoźnik na Horyzoncie

Jednym z fascynujących punktów programu jest fakt, że lotnisko w Łodzi niedługo przywita zupełnie nowego przewoźnika. Obecnie z łódzkiego portu korzystają głównie przewoźnicy czarterowi, z Ryanair jako jedyną regularną linią. W sezonie zimowym tego roku, Ryanair planuje rozszerzyć swoją ofertę o połączenia do Londynu Stansted i Dublina, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność łódzkiego lotniska.

Informacje na temat nowego przewoźnika są na razie owiane tajemnicą, ale zostaną ogłoszone opinii publicznej w niedalekiej przyszłości. To kolejny krok w kierunku wzmacniania pozycji lotniska w Łodzi na krajowej i międzynarodowej mapie lotniczej. Wszystko wskazuje na to, że lotnisko to będzie nadal zyskiwać na popularności i przyciągać coraz więcej pasażerów.

Polecane posty