Rozwój Łódzkiego Lotniska: Potrzeba Rządowego Wsparcia
W ostatnich dniach, członkowie Rady Miasta w Łodzi wyrazili swoje niepokojące obawy dotyczące braku rządowego wsparcia dla Portu Lotniczego w Radomiu. W obliczu starań o zwiększenie potencjału Portu Lotniczego Łódź, radni apelują do rządu o pomoc w dalszym rozwoju łódzkiego lotniska.
Sprawdź lotnisko łódź parking strzeżony
Prezeska Portu Lotniczego Łódź broni swojej perspektywy
Anna Midera, prezeska Portu Lotniczego Łódź, podkreśla, że Radom nie stanowi konkurencji dla Łodzi. W trakcie niedawnej rozmowy z naszym portalem, zaznaczyła:
- Tak daleko oddalone lotnisko, z na razie słabą ofertą, nie może być konkurencją dla lotniska, które się dynamicznie rozwija – mówiła Anna Midera.
Stanowisko radnych RM w Łodzi
Jednakże, radni RM w Łodzi wyrażają odmienny pogląd na tę kwestię. Podczas wczorajszego briefingu prasowego, trzech łódzkich radnych zaprotestowało przeciwko rządowej polityce wspierania radomskiego portu. Radni zwracają uwagę, że lotnisko w Łodzi zasługuje na większe wsparcie, biorąc pod uwagę jego imponujące osiągnięcia marketingowe i sukcesy na rynku.
- Ostatni kwartał zakończył się wynikiem 67 tys. odprawionych pasażerów, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z okresem przed pandemią, kiedy to liczba ta wynosiła 50 tys. osób, czyli o prawie 30 proc. mniej. Ponadto, lotnisko otwiera nowe kierunki, takie jak Mediolan, Bruksela i Alicante, które cieszą się dużym powodzeniem. Niepokoi nas fakt, że jednocześnie rząd wspiera projekt radomski – powiedział Mateusz Walasek z RM w Łodzi.
Potencjał Łódzkiego Lotniska na światowej scenie
Warto podkreślić, że niedawno w Łodzi odbywało się Forum Routes Europe 2023, największa europejska impreza lotnicza. To wydarzenie wyeksponowało potencjał naszego lotniska oraz jego możliwości, również w kontekście przejęcia lotów z Modlina. Jednak brakuje nam wsparcia ze strony rządu.
Krzysztof Makowski z RM w Łodzi dodaje:
- To sytuacja absurdalna, wręcz komiczna. W lotnisko w Radomiu zainwestowano w ostatnim czasie 800 mln złotych. To ogromna kwota, która mogła być lepiej wykorzystana. Duża część ruchu lotniczego z Modlina i planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego mogłaby być obsługiwana przez Łódź. Lotnisko jest idealnie przystosowane do tego zadania, ale potrzebuje jedynie niewielkich nakładów finansowych, aby podwoić lub nawet potroić ruch pasażerski. Mimo to, rząd wydaje się bardziej skupiony na promocji lotniska w Radomiu – zauważa Emilia Susniło-Gruszka z RM w Łodzi.
Długa Walka Łodzi o Polskie Linie Lotnicze
Radni zwracają także uwagę na długotrwałe starania Łodzi o obecność Polskich Linii Lotniczych. Tymczasem, przewoźnik uruchamia wiele strategicznych połączeń do europejskich miast z Radomia, którego potencjał wciąż pozostaje tajemnicą.
Wniosek jest jasny: Łódzkie Lotnisko potrzebuje rządowego wsparcia, aby rozwijać się i konkurować skutecznie na rynku lotniczym. To nie tylko kwestia lokalnego znaczenia, ale również przyczyni się do zwiększenia dostępności i wyboru dla podróżujących.
Mamy nadzieję, że apel radnych zostanie wysłuchany, a Łódź nadal będzie rozwijać swoje lotnisko, oferując pasażerom coraz lepsze połączenia i usługi.