Wizz Air: Odłożenie Inauguracji Połączenia z Londynem Luton do Łodzi z Powodu Śnieżycy

Lotnisko Łódź Lublinek

Wizz Air, popularna linia lotnicza, została zmuszona do odroczenia inauguracji swojej obecności w Łodzi z powodu ekstremalnej pogody w Wielkiej Brytanii. Wczoraj (12.12) miała się odbyć uroczysta inauguracja połączenia z Łodzi do Londynu Luton, co miało być jednocześnie okazją do świętowania powrotu linii Wizz Air do Łodzi. Niestety, niekorzystne warunki pogodowe w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza opady śniegu w Londynie Luton, skutkując paraliżem lotnisk, zmusiły przewoźnika do odwołania inauguracyjnego lotu W95177.

Sprawdź parking lotnisko lublinek

Przedstawiciel linii lotniczej poinformował, że decyzja o odwołaniu pierwszego lotu do Łodzi była wynikiem trudnych warunków atmosferycznych w Luton, które wpłynęły także na anulację wielu innych rejsów zaplanowanych na ten poranek. Warto zaznaczyć, że mimo opadów śniegu również w Łodzi, łódzkie lotnisko jest doskonale przygotowane do obsługi samolotów, co potwierdziła Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka prasowa łódzkiego portu.

Niemniej jednak, mimo tego niespodziewanego opóźnienia, pasażerowie wczorajszych rotacji z Londynu Stansted i Mediolanu Bergamo, obsługiwanych przez irlandzką linię Ryanair, ostatecznie dotarli do Łodzi, choć z opóźnieniem wynoszącym siedem godzin w przypadku lotu FR2468 z Wielkiej Brytanii.

Na szczęście linia Wizz Air wkrótce pojawi się w Łodzi. Najbliższa okazja na to już niedługo, bo w piątek. Samolot Airbus A320 w charakterystycznym różowym malowaniu planuje wylądować w Łodzi o godzinie 9:05. Trasa do Londynu Luton będzie realizowana z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo, w poniedziałki i piątki.

Warto również zaznaczyć, że łódzki port lotniczy ma w swojej zimowej ofercie pięć połączeń oferowanych przez linię Ryanair. Są to trasy do Londynu Stansted i Dublina, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Na początku sezonu wprowadzono również nowe połączenia do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo.

Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi, podczas inauguracji rejsów do tych trzech miast, podkreśliła, że oferta łódzkiego lotniska jest obecnie najbogatsza w jego historii. W czasie, gdy wiele portów regionalnych zmniejsza swoją siatkę połączeń zimą, Łódź idzie zupełnie w przeciwnym kierunku, oferując mieszkańcom regionu możliwość ucieczki przed zimową aurą w ciepłe miejsca, takie jak Alicante, Bruksela i Mediolan.

Podsumowując, choć inauguracja połączenia z Londynem Luton została odłożona z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, Wizz Air nadal planuje obsługiwać tę trasę, dając pasażerom z Łodzi możliwość podróżowania do jednego z najważniejszych miast Wielkiej Brytanii. Łódzkie lotnisko, wraz z ofertą linii Ryanair, staje się coraz ważniejszym punktem w podróżach mieszkańców Łodzi i okolic.

Polecane posty