Routes Europe 2022 W Bergen i Przyszłość Lotnictwa: Łódź Czeka na Delegatów w 2023

Lotnisko Łódź Lublinek

W kwietniu 2022 roku zakończyło się prestiżowe forum lotnicze Routes Europe w Bergen. To wydarzenie, które przyciągnęło ponad 1000 delegatów, w tym przedstawicieli ponad 90 linii lotniczych i organizacje turystyczne z całej Europy, miało niezwykle udany przebieg. Jednak to dopiero początek, ponieważ w przyszłym roku Łódź zostanie gospodarzem tego kluczowego spotkania branży lotniczej.

Sprawdź łódź lotnisko parking

Oryginalnie planowano, że Routes Europe w Bergen odbędzie się na wiosnę 2020 roku, a następnie Łódź miała przejąć organizację tego wydarzenia. Niestety, pandemia COVID-19 pokrzyżowała te plany i przesunęła kalendarz o dwa lata. Teraz, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, pierwsze europejskie spotkanie branży lotniczej miało miejsce w Bergen, a Łódź już teraz przygotowuje się na przyjęcie delegatów w przyszłym roku.

Przez trzy intensywne dni w Grieghallen w Bergen, przedstawiciele lotnisk spotykali się z przedstawicielami linii lotniczych i reprezentantami regionów turystycznych. Podczas uroczystości zakończenia targów, Anna Midera, prezes łódzkiego lotniska, zaprosiła wszystkich do Łodzi i przedstawiła miasto jako idealne miejsce na krótki urlop, pełne zabytków architektury postindustrialnej, pięknych terenów zielonych, kreatywnych młodych ludzi oraz wyborną kuchnię. Podkreśliła również, że Łódź to miasto o silnym potencjale gospodarczym, idealne do lokowania biznesu oraz organizacji spotkań przedsiębiorców.

  • Łódź często nazywana jest „last undiscovered city”, czyli „ostatnim nieodkrytym miastem”. Unikalny na skalę światową charakter europejskiego miasta postindustrialnego sprawił, że Łódź znalazła się na liście „Best of the World 2022” National Geographic jako miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić w tym roku. Jednak zapraszam Państwa nie tylko w 2022 roku, ale także w 2023 roku, kiedy Łódź będzie gospodarzem Routes Europe. Przyjedźcie do najbardziej niezwykłego miasta w Europie – do „ostatniego nieodkrytego miasta” – mówiła Anna Midera, prezes Łódź Airport.

Przekazanie organizacji targów Routes Europe odbyło się w konwencji „Ziemi Obiecanej”, nawiązując do powieści Władysława Reymonta (patrona łódzkiego lotniska) oraz filmu Andrzeja Wajdy z 1975 roku. W autentycznych strojach z filmu „Ziemia Obiecana” wystąpiła prezes Anna Midera, zespół łódzkiego lotniska oraz Tomasz Karolewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, który reprezentował miasto.

  • Dzięki swojej rozbudowanej infrastrukturze i przepustowości obsługi 2 milionów pasażerów rocznie, lotnisko w Łodzi ma ogromny potencjał rozwoju. Jesteśmy przekonani, że Routes Europe przyczyni się do zwiększenia połączeń lotniczych i przykuje uwagę do Polski Centralnej – powiedział Steven Small, dyrektor Routes.

Podczas ceremonii zakończenia targów, przedstawiciel firmy Avinor, właściciela lotnisk w Norwegii, w tym lotniska w Bergen, przekazał obowiązki gospodarza kolejnej imprezy oraz statuetkę przechodnią Routes Europe w ręce Anny Midery.

Routes Europe 2023 odbędą się w Łodzi w dniach 9-11 maja 2023 roku. To wydarzenie zapowiada się nie tylko jako okazja do rozwoju połączeń lotniczych, ale także jako okazja do odkrycia uroku Łodzi – „ostatniego nieodkrytego miasta” Europy. Niech 2023 rok będzie rokiem, kiedy to Łódź zabłyśnie na mapie europejskich podróży.

Polecane posty