Kraków Airport: Rekordowy Wzrost Ruchu Pasażerskiego

Lotnisko Kraków Balice

Kraków Airport może poszczycić się imponującym wzrostem liczby pasażerów. W kwietniu obsłużyło niemal 775 tysięcy podróżnych, co stanowi aż o 15 procent więcej niż w kwietniu 2019 roku i aż o 31 procent więcej niż w kwietniu 2022 roku. To wyjątkowe osiągnięcie, które świadczy o nieustannym rozwoju tego lotniska. Od początku roku liczba podróżnych przekroczyła imponującą liczbę 2,7 miliona.

Sprawdź parking przy lotnisku w krakowie

Prezes Krakowskiego Lotniska, Radosław Włoszek, nie bez powodu podkreśla, że kwietniowy ruch pasażerski okazał się rekordowy. Z pewnością wpłynęły na to podróże związane z okresem świąt wielkanocnych oraz liczne uroczystości w Małopolsce. Optymistycznie ocenia również maj i spodziewa się, że ten miesiąc przyniesie kolejne dobre wyniki.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i jest największym portem regionalnym. W roku 2022 port obsłużył imponującą liczbę blisko 7,4 miliona pasażerów, co stanowi drugi wynik w historii tego lotniska. Rekordowy wynik na poziomie 8,4 miliona podróżnych został ustanowiony tuż przed wybuchem pandemii w 2019 roku.

Obecny letni rozkład lotów oferuje aż 144 połączenia, w tym dziewięć nowych tras do 106 miast w 33 krajach, dzięki przewoźnikom operującym z krakowskiego lotniska. To dowód na dynamiczny rozwój Kraków Airport i jego znaczenie jako ważnego węzła komunikacyjnego w Europie Środkowej.

Polecane posty