Ryanair: Zmiany w Rozkładzie Lotów z Modlina Wprowadzone z Powodu Problemów z Opłatami Lotniskowymi

Lotnisko Warszawa Modlin

Ryanair ogłosił, że w wyniku braku porozumienia z Zarządem Lotniska Modlin dotyczącego opłat lotniskowych, będzie musiał znacząco zmniejszyć swoją ofertę lotów na okres zimowy o 20 procent.

Sprawdź parking modlin lotnisko ceny

Redukcja Lotów i Zamknięcie Tras

Ta decyzja skutkuje zamknięciem 10 tras i ograniczeniem liczby lotów na kolejne 13 połączeń. W pierwszej grupie znajdują się takie kierunki jak Belfast, Bristol, Kolonia, Kowno, Manchester i Piza. W drugiej grupie znalazły się Londyn, Sztokholm, Dublin, Wiedeń, Mediolan, Paryż i Bruksela.

Ryanair Krytykuje Zarząd Lotniska

Przewoźnik podkreśla, że wielkie straty w ruchu pasażerskim i połączeniach do i z Modlina oraz obszar Mazowsza można było uniknąć, gdyby Zarząd Lotniska Warszawa-Modlin (który przez 2 lata unikał porozumienia) zawarł długoterminową umowę rozwojową ze swoim największym klientem, firmą Ryanair.

Ryanair przypomina, że przedstawił wiele propozycji rozwoju, które miały na celu podwojenie ruchu pasażerskiego w Modlinie i zapewnienie transformacyjnego wzrostu dla tego lotniska i szerszego regionu Mazowsza. Niestety, kierownictwo lotniska odrzuciło każdą okazję do zawarcia umowy w sposób, który dla przewoźnika był niezrozumiały.

Inwestycje w Innych Lotniskach

Jednocześnie linia lotnicza informuje, że w sezonie zimowym zwiększy liczbę lotów na lotniskach w Warszawie, Lublinie i Łodzi. Dodatkowo planowane jest uruchomienie nowej trasy z Lotniska Chopina do Manchesteru.

Nadal Połączenia z Modlinem

Mimo trudnej sytuacji na Lotnisku Modlin, Ryanair pozostaje zaangażowany w zwiększanie łączności i dostępu do tanich podróży dla polskich konsumentów. Przewoźnik nadal będzie obsługiwać ponad 290 lotów tygodniowo do i z Modlina.

Dyrektor generalny Ryanaira, Eddie Wilson, wyraził swoje zdziwienie tym, że Zarząd Modlina nie wykazał zainteresowania zawarciem umowy ze swoim największym klientem. Dodaje również, że ma nadzieję, że Zarząd Lotniska Modlin lub jego udziałowcy będą wspierać lokalnych konsumentów, umożliwiając Ryanairowi ponowny rozwój na tym lotnisku i oferując pasażerom jeszcze większy wybór i atrakcyjne ceny.

Nowe Warunki na Lotnisku Modlin

Warto dodać, że we wrześniu kończy się wieloletnia umowa między Lotniskiem Modlin a Ryanair. Polskie Porty Lotnicze, jeden z udziałowców lotniska, uważa, że wcześniejsze stawki opłat lotniskowych były zbyt niskie, co skutkowało stratami finansowymi dla lotniska. Jednakże jednocześnie uprzywilejowanie jednego przewoźnika i jego ekspansja doprowadziły do monopolistycznej pozycji Ryanaira na tym lotnisku. Nowe warunki umowy przewidują znacznie wyższe opłaty za korzystanie z lotniska.

W minionym roku Ryanair przewiózł z i do Lotniska Modlin ponad 3,1 miliona pasażerów.

Polecane posty