Powrót Połączeń Lotniczych z Poznania do Oslo: Wizz Air i Ryanair Latają Znowu

Lotnisko Poznań Ławica

Lotnisko im. Henryka Wieniawskiego cieszy się z przywrócenia połączeń do Oslo

Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego ogłosił wspaniałą wiadomość dla podróżnych z Poznania – bezpośrednie loty do Oslo wracają do gry. To świetna informacja dla wszystkich, którzy tęsknili za podróżami do norweskiej stolicy. Co więcej, zarówno Wizz Air, jak i Ryanair szykują się do startu na tej trasie. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

Sprawdź parking ławica

Powrót połączeń w nadziei na poprawę sytuacji

Lata 2020 i 2021 były trudne dla branży lotniczej na całym świecie. Pandemia COVID-19 spowodowała wiele ograniczeń i zamknięć, w tym także zawieszenie wielu tras lotniczych. Jednak teraz widzimy światło na końcu tunelu, a linie lotnicze powoli przywracają niektóre trasy, które zostały wcześniej zawieszone.

Tym razem mamy szczególny powód do radości, ponieważ bezpośrednie loty z Poznania do Oslo wracają na stałe. Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair postanowiły wznowić te połączenia, co na pewno ucieszy wszystkich podróżnych. Pierwszy lot Wizz Air na tej trasie odbędzie się 28 marca br., z częstotliwością raz w tygodniu, w niedzielę. Następnie, zgodnie z informacjami z systemu rezerwacyjnego, linia zawiesi to połączenie od 11 kwietnia, ale już od 6 maja będziemy mieli okazję korzystać z lotów dwa razy w tygodniu, w czwartek i niedzielę.

Nie tylko Wizz Air powraca na tę trasę. Również Ryanair staje do rywalizacji o pasażerów z Poznania do Oslo. Ich pierwszy lot planowany jest na 29 marca, co jest świetną wiadomością dla wszystkich, którzy preferują tę linię. Ryanair będzie operował na tej trasie dwa razy w ciągu tygodnia, w poniedziałek i piątek.

Norwegia: Obostrzenia i przepisy

Warto jednak pamiętać o tym, że podróżowanie w czasach pandemii wiąże się z pewnymi obostrzeniami i przepisami. Norwegia również ma swoje zasady dotyczące wjazdu do kraju. Od 29 stycznia bieżącego roku rząd norweski wprowadził zamknięcie granic dla osób, które nie mają stałego zameldowania w Norwegii. Istnieją wyjątki od tego przepisu, ale w większości przypadków turyści, narzeczeni, pracownicy sezonowi, studenci bez zameldowania, przedsiębiorcy w podróży służbowej oraz osoby z dużą rodziną w Norwegii nie mogą wjechać do kraju.

Aby dostać się do Norwegii, podróżni muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, który został wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed planowanym wylotem. Ponadto, po przylocie, podróżni zobowiązani są do wypełnienia specjalnego formularza wjazdu, poddania się kolejnemu badaniu na przejściu granicznym oraz do odbycia obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny.

Podsumowanie

Powrót bezpośrednich lotów z Poznania do Oslo to doskonała wiadomość dla wszystkich podróżnych. Zarówno Wizz Air, jak i Ryanair oferują tę trasę, dając pasażerom więcej możliwości wyboru. Jednak pamiętajmy o przepisach i obostrzeniach związanych z podróżami do Norwegii, aby podróż przebiegła bezproblemowo. Cieszymy się, że możemy znowu lecieć do Oslo i korzystać z uroków norweskiej stolicy. Oby te połączenia były trwałe i bezpieczne!

Polecane posty