Port Lotniczy w Gdańsku ogłasza 80 połączeń do 24 krajów na Lato 2023

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Port Lotniczy w Gdańsku, przygotowując się do sezonu „Lato 2023”, prezentuje bogatą ofertę 80 połączeń do 24 różnych krajów. Nowością w tym roku są takie destynacje jak Rzym, Neapol, Praga, Podgorica i Ryga. Po przerwie zimowej wracają również połączenia do Zurychu, Zadaru i Dusseldorfu. Latem miłośnicy podróży będą mieli okazję polecieć na greckie wyspy oraz do Splitu, Tirany i Burgas.

Sprawdź najtańszy parking lotnisko gdańsk

Port Lotniczy Gdańsk: Gotowość na Lato 2023

Ta imponująca liczba połączeń oferowana przez Port Lotniczy Gdańsk na sezon wiosenno-letni świadczy o stabilnym procesie odbudowy rynku lotniczego. Jest to również wyraźnym sygnałem dla naszych pasażerów, że jesteśmy gotowi na ich obsługę i przyjęcie. Mamy nadzieję, że z tej zróżnicowanej oferty skorzysta wiele osób, które mimo przeciwności zachowają swoją miłość do podróżowania i wybiorą się w podróż z lotniska w Gdańsku – podkreśla Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Ryanair: Lider w Ofercie Lotów

Linia lotnicza Ryanair w sezonie letnim od 26 marca 2023 roku będzie oferować aż 39 połączeń z Gdańska, co czyni ją liderem w tym zakresie. Linia ta wprowadza zupełnie nowe, atrakcyjne kierunki, które z pewnością przyciągną podróżnych. Teraz będzie można polecieć bezpośrednio do stolic takich krajów jak Rzym we Włoszech, Praga w Czechach, Podgorica w Czarnogórze oraz Ryga na Łotwie. Ryanair rozszerza również swoją sieć o Neapol we Włoszech i Malagę w Hiszpanii. Koniec marca przynosi przywrócenie połączeń do Zadaru w Chorwacji, Belfastu w Irlandii i greckich wysp Kreta oraz Korfu. Początek czerwca to okazja do podróży na Santorini, a 4 czerwca startują loty do bułgarskiego Burgas. Od 28 marca można także wybrać się na wakacje do Barcelony, korzystając z oddalonego o zaledwie 10 kilometrów od centrum miasta lotniska El Prat.

Wizz Air: Nowe Połączenia i Wiele Opcji

Linia lotnicza Wizz Air również nie pozostaje w tyle i wprowadza cztery dodatkowe wakacyjne połączenia. Od 12 czerwca dostępny będzie lot do Heraklionu na Krecie, a od 7 lipca podróżnych czekają połączenia do chorwackiego Splitu i bułgarskiego Burgas, a także nowe połączenie do stolicy Albanii, Tirany, już od 6 lipca. Ponadto Wizz Air nadal oferuje wiele opcji podróży, w tym loty m.in. do Wenecji, Malagi, Barcelony, gruzińskiego Kutaisi oraz na Maltę. W sumie linia lotnicza proponuje pasażerom 31 połączeń z Gdańska.

Powroty i Nowości od Innych Przewoźników

Po zimowej przerwie, 30 marca wracają loty linii SWISS z Gdańska do Zurychu w Szwajcarii, a od 21 maja planowane są powroty połączeń Eurowings do Dusseldorfu. Polskie Linie Lotnicze LOT zamierzają wznowić od 2 czerwca loty na trasie Gdańsk – Rzeszów.

Biura Podróży również w Grze

Tegoroczny sezon wiosenno-letni cieszy się również dużym zainteresowaniem biur podróży. Pięć renomowanych touroperatorów – TUI, Rainbow, Grecos, Coral Travel i Itaka – proponuje wycieczki i loty bezpośrednio z Gdańska do 8 krajów: Egiptu, Tunezji, Turcji, Grecji, Albanii, Bułgarii, Hiszpanii i na Cypr. Można zaplanować wakacje m.in. na greckich wyspach: Krecie, Kos, Korfu, Zakyntos i Kos oraz na hiszpańskiej Majorce, ale także w tunezyjskim Monastyrze, egipskiej Hurgadzie i oczywiście w Turcji, z lotami do Antalii, Izmiru czy Bodrum.

Pełna Siatka Połączeń na Lato 2023

Oto pełna lista linii lotniczych i ich tras z Gdańska na sezon letni 2023:

Ryanair: Aarhus, Alicante, Barcelona-El Prat, Belfast, Billund, Bristol, Burgas, Chania/Kreta, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Korfu, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malaga, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Neapol, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Podgorica, Praga, Ryga, Rzym, Santorini, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Wenecja, Wrocław, Zadar;

Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Burgas, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Her

Polecane posty