Wymiana Oświetlenia na Pasie Startowym Portu Lotniczego Modlin: Jakie Utrudnienia?

Lotnisko Warszawa Modlin

Wymiana Oświetlenia na Pasie Startowym Portu Lotniczego Modlin: Nowe Wyzwania Dla Podwarszawskiego Portu

W okresie od 11 do 21 września 2023 roku na terenie Portu Lotniczego Modlin planowana jest wymiana oświetlenia na pasie startowym. Ta niezbędna modernizacja, choć nieunikniona, przyniesie ze sobą pewne wyzwania i utrudnienia w funkcjonowaniu tego ważnego portu lotniczego. W szczególności, linia lotnicza Ryanair ogłosiła już anulację wielu rejsów wieczornych i nocnych, które bezpośrednio wpłynie na plany podróżujących.

Sprawdź parking lotnisko warszawa modlin

Anulowanie Rejsów Ryanair

Już teraz możemy potwierdzić, że irlandzki przewoźnik, Ryanair, nie będzie w stanie zrealizować wybranych rotacji z Portu Lotniczego Modlin. Dotknie to trasy między innymi do takich destynacji jak Budapeszt, Katania, Sztokholm, Helsinki, Dublin, Zadar, Madryt, Manchester i Eindhoven, jak informuje serwis „Fly4Free”. Anulacje te będą miały miejsce podczas ostatniej fali wylotowej, czyli samolotów, które wczesnym wieczorem wylatują z Modlina i wracają tu z powrotem w późnych godzinach wieczornych i nocnych. Decyzja ta została podjęta w związku z pracami modernizacyjnymi, które będą prowadzone w godzinach od 20:00 do 5:30.

Michał Kaczmarzyk, dyrektor linii Buzz, komentując tę sytuację, powiedział w rozmowie z „Fly4Free”: „Podjęto więc decyzję o niewykonywaniu przez flotę zbazowanych w Modlinie samolotów ostatniej rotacji.”

Rekordowy Ruch Pasażerski

Port Lotniczy Modlin cieszy się obecnie rekordowym ruchem pasażerskim. Od początku bieżącego roku skorzystało już z usług tego podwarszawskiego portu ponad 1,6 miliona podróżnych, a od momentu rozpoczęcia działalności w 2012 roku – aż 24,7 miliona osób. W trwającym sezonie letnim podróżni mają do dyspozycji blisko sześćdziesiąt bezpośrednich kierunków. To z pewnością dowód na rosnącą popularność tego lotniska jako wybieranej bramy do podróży z i do Warszawy i jej okolic.

Mimo pewnych niedogodności związanych z modernizacją pasa startowego, Port Lotniczy Modlin pozostaje atrakcyjną opcją dla podróżujących, a przewoźnicy podejmują wszelkie możliwe kroki, aby zminimalizować wpływ prac na rozkład lotów i wygodę pasażerów. Oczywiście, warto śledzić aktualności i informacje odnośnie rezerwacji biletów oraz szczegółów lotów, aby być na bieżąco i uniknąć ewentualnych kłopotów podczas podróży.

Polecane posty