Nowe Połączenie Lotnicze: Lublin do Gdańska z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT

Lotnisko Lublin Świdnik

Polski narodowy przewoźnik wprowadza nowe, oczekiwane połączenie krajowe. Po ponad sześciu latach przerwy mieszkańcy Lublina i Gdańska znów będą mieli okazję, by skorzystać z tej popularnej trasy lotniczej. Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie połączenia na czerwiec tego roku.

Sprawdź lotnisko lublin parking cennik

Powrót na popularną trasę

W obecnych trudnych czasach dla branży lotniczej każda nowa trasa lotnicza to powód do radości. Tym bardziej jesteśmy podekscytowani, że narodowy przewoźnik, Polskie Linie Lotnicze LOT, przywraca tę niegdyś popularną trasę. Trasa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu, zwłaszcza latem. To idealna okazja, by wybrać się na wakacje nad polskie morze.

Terminy i częstotliwość lotów

Trasa Lublin – Gdańsk będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu, we wtorki oraz soboty. Pierwszy rejs na tej trasie odbędzie się 19 czerwca 2021 roku i pozwoli na dotarcie do Pomorza w zaledwie godzinę i dziesięć minut. Oto szczegółowe godziny lotów:

Loty we wtorki:

  • LO 3520 Lublin 8:45 – Gdańsk 9:55
  • LO 3519 Gdańsk 10:35 – Lublin 11:45

Loty w soboty (zmodyfikowany rozkład):

  • LO 3520 Lublin 12:50 – Gdańsk 16:35
  • LO 3519 Gdańsk 10:35 – Lublin 11:45

Odkryj uroki Trójmiasta i Lubelszczyzny

To nowe połączenie to znakomita okazja, by spędzić przedłużony weekend lub dłuższy wypoczynek nad morzem. Po zaledwie godzinnym rejsie nasi pasażerowie będą mogli cieszyć się urokami Trójmiasta, jego zabytkami i plażami. Dla miłośników natury Kaszuby są w zasięgu ręki. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Trójmiasta także zainteresują się tą trasą, ponieważ Lublin i jego okolice to atrakcyjny cel podróży. Stare Miasto i pobliskie miasta regionu są idealnym celem na dłuższy weekend.

Maszyny i bilety

Loty na tej trasie będą obsługiwane maszynami Bombardier Q400, które w konfiguracji Polskich Linii Lotniczych LOT zabierają na pokład 78 osób. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika oraz u pośredników.

Podsumowanie

Ponieważ połączenie do Gdańska cieszyło się dużym powodzeniem w przeszłości, mamy nadzieję, że tak będzie także teraz, pomimo trudnego okresu niepewności związanego z podróżowaniem. Chcielibyśmy także, aby mieszkańcy Pomorza odkryli i pokochali uroki Lubelszczyzny. Obecnie ostatni lot na tej trasie jest planowany na 11 września 2021 roku.

Dzięki temu nowemu połączeniu mieszkańcy Lublina i Gdańska oraz turyści zyskują wygodną opcję podróżowania między tymi pięknymi regionami Polski.

Polecane posty