Paszporty Tymczasowe Teraz Dostępne na Lotnisku Chopina w Warszawie

Lotnisko Warszawa Chopina

Teraz, brak dokumentu podróży nie jest problemem!

Zgubiony, skradziony lub nieważny dokument od dzisiaj (20.04) nie będzie oznaczał braku możliwości wylotu. Na Lotnisku Chopina w Warszawie otwarto punkt paszportowy.

Sprawdź tani parking lotnisko chopina

Szybka i Sprawna Obsługa

Do wyrobienia tymczasowego dokumentu niezbędne będzie posiadanie ważnego biletu lotniczego. Pracownicy punktu będą dokonywać weryfikacji tożsamości osoby ubiegającej się o paszport, wykonają również niezbędną fotografię. Cały proces powinien zająć około 15 minut i będzie on dedykowany osobom, które stawią się na lotnisku przed wylotem nie posiadając dokumentu uprawniającego do odbycia zagranicznej podróży. Wydany dokument będzie ważny maksymalnie przez rok.

Gdzie Znajdą Państwo Punkt Paszportowy?

Punkt paszportowy zlokalizowany jest w części ogólnodostępnej Terminalu A na Lotnisku Chopina w Warszawie. Jest on dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20.

Koszt i Informacje Dodatkowe

Koszt wyrobienia paszportu tymczasowego wynosi 30 zł. Jest to wyjątkowa okazja dla podróżujących, którzy nie mogą skorzystać z tradycyjnego paszportu w ostatniej chwili.

W związku ze spływającymi do MSWiA i wojewodów prośbami o przyspieszenie wydawania dokumentów paszportowych, postanowiliśmy otworzyć taki punkt pilotażowo na Lotnisku Chopina. Będziemy oceniać liczbę osób zainteresowanych i jeśli będzie taka potrzeba, będziemy działać elastycznie. – powiedział podczas uroczystego otwarcia Bartosz Grodecki, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Nie lękaj się, jeśli zgubiłeś swój paszport lub jest on nieważny. Teraz, dzięki punktowi paszportowemu na Lotnisku Chopina, Twoja zagraniczna podróż nie musi być przekreślona. Szybko i wygodnie wyrobisz paszport tymczasowy, który pozwoli Ci bezpiecznie odbyć swoją podróż. Nie czekaj, skorzystaj z tej usługi i ciesz się spokojem podczas swojej przygody za granicą.

Polecane posty