Najlepszy Sierpniowy Rekord Pasażerów na Lotnisku Jasionka

W sierpniu lotnisko Jasionka zanotowało imponującą liczbę pasażerów, obsługując ponad 121,6 tysiąca podróżnych. Ten wynik przebił lipcowy rekord, a najpopularniejszym kierunkiem podróży okazała się turecka Antalya, gdzie zarejestrowano ponad 120 startów i lądowań.

Sprawdź rzeszów parking lotnisko

Rola Lotniska Jasionka w Rozwoju Regionu

Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, podkreśla znaczącą rolę, jaką lotnisko pełni w społeczno-gospodarczym rozwoju województwa podkarpackiego i sąsiednich regionów. Wyniki osiągnięte w ostatnich miesiącach stanowią potwierdzenie tej ważnej roli.

Dynamiczny Wzrost Lotów Czarterowych

Szczególnie godne uwagi jest zwiększenie liczby pasażerów korzystających z lotów czarterowych, które obecnie osiągają poziomy porównywalne z kilka lat temu całym sezonem letnim. W sierpniu podróżujący wybierali się do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu, co przyciągnęło łącznie 45 tysięcy pasażerów. Linie lotnicze Ryanair, oferujące połączenia do Wielkiej Brytanii, Irlandii i chorwackiego Zadaru, przewiozły prawie 33 tysiące osób. Natomiast LOT, który latał do Warszawy, Gdańska oraz Nowego Jorku/Newark (głównie jako tranzyt), obsłużył 23 tysiące pasażerów. Warto również zaznaczyć, że 4,5 tysiąca podróżnych skorzystało z połączeń Lufthansy do Monachium, jako portu przesiadkowego, oraz że 4 tysiące turystów wybrało się na sierpniowe wakacje do Rzymu z liniami lotniczymi Wizz Air.

Popularne Destynacje

Tradycyjnie, najczęściej odwiedzanymi miastami były Antalya (nowy lider z 22 tysiącami pasażerów), Warszawa (20 tysięcy) oraz Londyn (16 tysięcy). W 2023 roku na lotnisku Jasionka, które oferuje 24 kierunki do 13 krajów, obsłużono łącznie 685 tysięcy pasażerów do końca sierpnia. To imponujący wynik, choć warto wspomnieć, że dotychczasowy rekord z 2019 roku wynosił 772 tysiące podróżnych. Obecne rezultaty potwierdzają znaczący wzrost zainteresowania lotniskiem Jasionka i rosnącą popularność regionu jako atrakcyjnej destynacji podróży.

Polecane posty