Bezpośrednie Loty z Wrocławia do Korei Południowej: Dolnośląska Misja Gospodarcza w Seulu

Lotnisko Wrocław Strachowice

Rozważane Połączenie Wrocławia z Seulem

Dolnośląska Misja Gospodarcza w Seulu, w skład której wchodzi m.in. wrocławskie lotnisko, zabiega o uruchomienie bezpośrednich lotów z Wrocławia do Korei Południowej. Połączenie ma być priorytetem władz samorządowych w kontekście zacieśniania partnerstwa z azjatyckimi podmiotami gospodarczymi.

Sprawdź wroclaw lotnisko parking

Koreański Kapitał na Dolnym Śląsku

Ponad pół tysiąca firm z kapitałem koreańskim działa obecnie na terenie naszego kraju, z czego prawie połowa ma swoją siedzibę na Dolnym Śląsku. Województwo jest domem dla wielu inwestycji m.in. LG, czyli gigantycznego przedsiębiorstwa południowokoreańskiego operującego przede wszystkim w sektorze elektroniki. Nic więc dziwnego, że w kręgu zainteresowań wrocławskiego lotniska jest uruchomienie bezpośrednich lotów do Seulu. Samorząd zorganizował w tej sprawie specjalną misję gospodarczą, która zaowocowała rozmowami z przedstawicielami Incheon Airport w Seulu.

Potrzeba Bezpośrednich Połączeń

Większość Koreańczyków mieszkających w Polsce osiedliła się we Wrocławiu i jego okolicach. Seul jest obecnie głównym kierunkiem azjatyckim z Wrocławia. Nasze statystyki wskazują na to, że warto już teraz uruchomić bezpośrednie połączenie do Korei Południowej – wskazał Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Biznesowa Współpraca

Relacje biznesowe układają się bardzo dobrze. W trakcie delegacji przedstawiono koreańskim przedsiębiorcom potencjał Dolnego Śląska i inwestycje już zrealizowane w naszym regionie. Wierzę, że współpraca będzie owocna i nasza inicjatywa uzyska wsparcie seulskiego lotniska. Regularne połączenia na tej trasie mogą przynieść duże korzyści – dodał Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Popularność Seulu

Seul jest najpopularniejszym kierunkiem azjatyckim wśród wrocławskich pasażerów. W ciągu roku do Korei Południowej wybiera się nawet 25 tys. podróżnych. Zainteresowani muszą decydować się na podróż z przesiadką, najczęściej w Warszawie. Potencjał połączenia z Wrocławia do Seulu dostrzega samo południowokoreańskie lotnisko.

Plan na Przyszłość

Dane przemawiają na korzyść Wrocławia. Wcześniej trzeba jednak pomyśleć o rozbudowie lotniska oraz rozmowach na poziomie rządowym – uspokaja Kyung Wook Kim z Incheon Airport.

Wniosek

Obecnie z Polski do Korei Południowej można polecieć bezpośrednio tylko z warszawskiego Lotniska Chopina na pokładach Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik lata do Seulu również z Budapesztu. Jednakże, inicjatywa Dolnośląskiej Misji Gospodarczej w Seulu podnosi nadzieję na przyszłe bezpośrednie połączenie z Wrocławia, co może znacząco ułatwić podróże i zacieśnić więzi między Polską a Koreą Południową.

Polecane posty