Lotnisko we Wrocławiu: Rekordowa Liczba Pasażerów w Ostatnim Miesiącu

Lotnisko Wrocław Strachowice

Lotnisko we Wrocławiu może świętować rekordową liczbę pasażerów w ostatnim miesiącu. Ponad 200 tysięcy podróżnych skorzystało z usług tego wrocławskiego portu lotniczego. Jeśli ten imponujący trend będzie się utrzymywać, to możemy spodziewać się, że lotnisko obsłuży w ciągu całego roku nawet 3,5 miliona osób.

Sprawdź wroclaw airport parking

Popularność Połączeń do Europy Południowej

W ostatnim miesiącu szczególną popularnością cieszyły się połączenia do krajów Europy Południowej. Pasażerów nie brakowało na trasach do takich destynacji jak Włochy (Rzym, Neapol i Palermo), Hiszpania (Malaga, Alicante) oraz Cypr (Pafos, Larnaka). Słoneczną Italię odwiedziło w ostatnim miesiącu prawie 24 tysiące podróżnych. Na czołowym miejscu listy najbardziej obleganych połączeń znalazło się także Porto, które odwiedziło ponad 3 tysiące osób. Warto dodać, że była to nowość w zimowej ofercie wrocławskiego lotniska.

Całoroczne Trasy Migracyjne

Pomimo że połączenia sezonowe przyciągają tłumy turystów każdego roku, wrocławska siatka lotów nadal opiera się na całorocznych trasach migracyjnych. Nic więc dziwnego, że aż 56 tysięcy osób skorzystało z rejsów do Wielkiej Brytanii, w tym miast takich jak Londyn, Edynburg i Manchester. Oferta niskokosztowa stanowiła niemal 73 procent całkowitej oferty lotniska we Wrocławiu w ostatnim miesiącu. Ponadto, z połączeń regularnych skorzystało 40 tysięcy pasażerów, a z lotów czarterowych – 8 tysięcy podróżnych.

Nadzieje na Rekordowy Rok

Wyniki z ostatniego miesiąca napawają władze lotniska nadzieją na poprawę ubiegłorocznego wyniku, który wynosił 2,9 miliona obsłużonych pasażerów. Wrocław ma teraz ambicję przyjąć w trwającym roku kalendarzowym nawet 3,5 miliona podróżnych, co byłoby absolutnym rekordem.

  • Ubiegły rok przyniósł nam zbliżenie się do poziomów ruchu pasażerskiego sprzed pandemii. Teraz zakładam, że w bieżącym roku uda się ten wynik osiągnąć, a może nawet go przekroczyć. Mam nadzieję obsłużyć 3,5 miliona pasażerów – zadeklarował Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W osiągnięciu tego ambitnego celu pomoże rozbudowana oferta połączeń wakacyjnych. Inauguracja sezonu letniego już za nieco ponad miesiąc, więc warto śledzić, co Lotnisko we Wrocławiu ma do zaoferowania.

Polecane posty