Norwegian powraca do Szczecina: Nowe połączenie lotnicze z Oslo

Lotnisko Szczecin Goleniów

W ostatnich dwudziestu sześciu miesiącach, świat lotniczy doświadczył znaczących zmian, głównie z powodu pandemii koronawirusa. Teraz jednak mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich podróżnych z zachodniopomorskiego regionu. Norweski przewoźnik, Norwegian, wznowił swoje loty do Szczecina, otwierając nową trasę z Oslo. To wydarzenie otwiera przed podróżnymi szereg nowych możliwości.

Sprawdź parking szczecin lotnisko

Norwegian powraca z Oslo

Po ponad dwóch latach przerwy, szczecińskie lotnisko ponownie witają samolot linii Norwegian. Boeing 737-800, o znakach rejestracyjnych LN-ENV, wylądował w Szczecinie przedwczoraj (4.06) o godzinie 12:19. To symboliczny moment, który oznacza oficjalny powrót Norwegian do tego regionu.

Nowa trasa: Oslo – Szczecin

Ta nowa trasa łączy dwie ważne stolice: Oslo i Szczecin. Połączenie jest obsługiwane przez samoloty Boeing 737-800 i jest dostępne dwukrotnie w ciągu tygodnia, we wtorki i soboty. Plan podróży jest wygodny dla pasażerów – wyloty z Norwegii odbywają się o godzinie 19:50 (wtorek) lub 7:00 (sobota), a z Polski o godzinie 22:00 (wtorek) bądź 11:00 (sobota). Bezpośredni przelot między miastami zajmuje tylko 1 godzinę i 30 minut.

Szczecin staje się hubem lotniczym

Powrót linii Norwegian to znak, że szczecińskie lotnisko, im. NSZZ Solidarność, jest gotowe do obsługi znacznie większej liczby podróżnych. Teraz pasażerowie mają jeszcze więcej opcji podróżowania do innych destynacji. Szczecin oferuje teraz dziewięć tras regularnych w sezonie letnim, w tym połączenia realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT (Warszawa), Wizz Aira (Oslo Torp, Bergen, Stavanger), Ryanaira (Kraków, Dublin, Londyn Stansted, Warszawa Modlin) oraz wspomnianą linię Norwegian (Oslo Gardermoen). Ponadto, wraz z nadejściem okresu zimowego, planowane jest przywrócenie rotacji linii Ryanair do brytyjskiego Liverpoolu.

Podsumowanie

Powrót linii Norwegian do Szczecina to doskonała wiadomość dla mieszkańców zachodniopomorskiego regionu. To nie tylko nowa trasa z Oslo, ale także znak, że lotnisko w Szczecinie staje się coraz bardziej strategicznym hubem lotniczym. Teraz pasażerowie mają szeroki wybór destynacji do wyboru, co sprawia, że podróżowanie staje się łatwiejsze i bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Warto śledzić dalszy rozwój tego lotniska, ponieważ może to oznaczać jeszcze więcej ekscytujących połączeń w przyszłości.

Polecane posty