Rekordowy Wzrost Pasażerów na Lotnisku Warszawa-Radom w Sezonie Letnim

Lotnisko Radom Sadków

Lotnisko Warszawa-Radom: Odprawienie Sześćdziesięciotysięcznego Pasażera

Podczas dzisiejszego rejsu do Prewezy na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono sześćdziesięciotysięcznego pasażera. Wynik ten osiągnięto w niespełna 4 miesiące od otwarcia portu.

Sprawdź parking lotnisko radom

Wzrost Popularności Lotniska Radom w Sezonie Letnim

Od początku sierpnia do dziś port w Radomiu odprawił już ponad 13 tys. osób. Ten znakomity wynik jasno świadczy o rosnącej popularności Lotniska Warszawa-Radom w okresie sezonu letniego.

  • Wynik pokazuje, że i ten miesiąc będzie bardzo dobry pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Sezon urlopowy nadal trwa, a Polacy chcą wykorzystać ostatnie dni wakacji i chętnie wykupują zagraniczne wycieczki. Niektórzy planują wyjazdy nawet we wrześniu. Wszystko to dla Lotniska Warszawa-Radom jest bardzo dobrym prognostykiem odnośnie do wyników przewozowych w tym roku – mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Rozwinięta Sieć Połączeń Lotniczych

Obecnie Lotnisko Warszawa-Radom wykonuje tygodniowo ok. 30 pasażerskich (regularnych i czarterowych) operacji lotniczych, oraz rejsy General Aviation. Połączenia obsługiwane są przez dwóch przewoźników: Polskie Linie Lotnicze LOT i czarterowy Enter Air. Wśród pasażerów popularne są zarówno rejsy regularne jak i wycieczkowe realizowane na sześciu trasach – Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana i Antalya.

Nowości w Sezonie Zimowym

Powoli kształtuje się już siatka połączeń na sezon zimowy. Tej zimy z Radomia na pokładzie samolotów LOT-u polecimy do Paryża i Rzymu. Oprócz rejsów regularnych, w ofercie pojawią się także loty czarterowe. Biuro podróży Anex Tour organizować będzie wakacje w Sharm el-Sheikh. Rejsy do Egiptu wystartują 27 października i obsługiwane będą przez linię Skyline Express.

Podsumowanie

Lotnisko Warszawa-Radom notuje imponujący wzrost liczby obsłużonych pasażerów, co jest wynikiem rosnącej popularności i różnorodności oferowanych połączeń. Zarówno sezon letni, jak i zimowy przynoszą atrakcyjne możliwości podróży dla mieszkańców Radomia i okolic. Wciąż rozwijająca się infrastruktura lotniska sprawia, że staje się ono coraz bardziej konkurencyjnym punktem startowym dla podróżujących z Polski Środkowej i Południowej.

Polecane posty