Styczeń 2023 – Lotnisko Warszawa-Modlin: Pobijamy Własne Rekordy Podczas Jubileuszowej 11. Rocznicy

Lotnisko Warszawa Modlin

W styczniu 2023 roku Lotnisko Warszawa-Modlin świętowało jubileusz swojego 11. roku istnienia, a okazją do radości było nie tylko to ważne wydarzenie. W trakcie tego miesiąca padły rekordy w liczbie pasażerów i obsłużonych operacji lotniczych. Zanurzmy się w szczegóły, by dowiedzieć się, dlaczego to lotnisko nadal pozostaje liderem w branży.

Sprawdź parking strzeżony modlin

Rekordowa Frekwencja Pasażerów

W styczniu, przez bramki Lotniska Warszawa-Modlin przewinęło się imponujące 364 tysiące pasażerów. To zwiększenie o 5,3 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, czyni ten styczeń najlepszym miesiącem w historii lotniska. Poprzedni rekord padł w maju, kiedy to 331,5 tysiąca podróżnych skorzystało z usług lotniska.

Wzrost w Porównaniu z Przypadającym na Lipiec 2019 roku

Porównując dane do lipca 2019 roku, widzimy ogromny wzrost. Liczba pasażerów w styczniu 2023 roku wzrosła o imponujące 16,7 procent w porównaniu z lipcem 2019 roku, podczas gdy liczba operacji lotniczych zwiększyła się o 14,7 procent w tym samym okresie.

Trasy O Największej Popularności

Jakie kierunki były najbardziej popularne wśród podróżnych? W styczniu, większość pasażerów wybrała się na rejsy do takich destynacji jak Londyn, Dublin, Rzym, Alicante, Oslo, Saloniki, Mediolan, Sztokholm, Paryż i Ryga. Te trasy cieszą się stałą popularnością i przyciągają podróżnych z różnych zakątków Polski.

Jubileusz 25-milionowego Pasażera

W trakcie obchodów 11. rocznicy otwarcia, Lotnisko Warszawa-Modlin gościło niezwykłego jubilata – 25-milionowego pasażera. To wydarzenie odnotowano 10 sierpnia, kiedy to pasażer przyleciał na popołudniowym locie z Rygi. To z pewnością moment godny świętowania i dowód na ciągły rozwój tego dynamicznego lotniska.

Widać, że Lotnisko Warszawa-Modlin ma powody do dumy ze swojego sukcesu. Rekordy frekwencji pasażerów, rosnąca liczba operacji lotniczych oraz stała popularność tras lotniczych sprawiają, że to miejsce pozostaje liderem w świecie lotnictwa. Kolejne lata zapewne przyniosą nowe wyzwania i możliwości, ale na razie możemy świętować osiągnięcia tego lotniska w Polsce.

Polecane posty