Lotnisko Chopina w Warszawie: Przewaga Punktualności na Tle Europejskich Portów Lotniczych

Lotnisko Warszawa Okęcie

Lotnisko Chopina w Październiku 2023: Europejski Lider Punktualności

W październiku 2023 r. Lotnisko Chopina osiągnęło najwyższy poziom punktualności wśród europejskich portów lotniczych. Nie tylko znalazło się w pierwszej dziesiątce na światowej scenie, ale także zajęło zaszczytne 6. miejsce w ogólnym rankingu punktualności. Poniżej przedstawiamy szczegóły tego oszałamiającego wyniku.

Sprawdź parking okęcie

Opóźniony lot? Nie na Okęciu

Lotnisko Chopina, według danych opublikowanych przez brytyjską firmę OAG, utrzymało swoją reputację najpunktualniejszego portu lotniczego w Europie w październiku. Nawet stosując różne metody analizy, takie jak ta przyjęta przez Eurocontrol (punktualność odlotu i przylotu), lotnisko wciąż zachowuje swoją prestiżową pozycję. Badania Eurocontrol przeprowadzone w europejskich portach potwierdzają, że Lotnisko Chopina zajęło trzecie miejsce pod względem punktualności, ustępując jedynie portom w Helsinkach i Atenach.

Miliony Podróżnych na Lotnisku Chopina

Od początku roku lotnisko obsłużyło ponad 15,7 mln pasażerów, co stanowi imponującą odbudowę ruchu na poziomie 98 proc. w porównaniu z rekordowym rokiem 2019 przed pandemią. W październiku liczba obsłużonych pasażerów wyniosła blisko 1,7 mln, co jest minimalnym spadkiem w porównaniu do analogicznego okresu sprzed pandemii.

Najpopularniejsze Kierunki

Najczęściej wybieranymi kierunkami podróży przez pasażerów w pierwszych 10 miesiącach bieżącego roku były:

  1. Londyn
  2. Paryż
  3. Antalya
  4. Amsterdam
  5. Frankfurt
  6. Dubaj

Natomiast w październiku najwięcej podróżnych skierowano do Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Nowości dla Pasażerów

Z początkiem listopada Lotnisko Chopina wprowadziło kilka nowych udogodnień, aby jeszcze bardziej zadowolić podróżnych. Teraz w strefie AB terminala znajduje się samoobsługowy punkt drukowania, dostępny przez całą dobę. Koszt wydruku jednej strony A4 w kolorze czarno-białym to jedynie 1 zł.

Kolejną atrakcją jest „foliarka” do owijania bagażu, dostępna w strefie CDE terminala. Obsługiwana przez pracownika punktu, ceny zabezpieczenia bagażu zaczynają się od 59 zł, zależnie od jego wielkości.

Nowością jest również kompleksowa usługa Valet Parking, gdzie profesjonalna obsługa firmy parkingowej zajmuje się samochodem pasażera na czas podróży. Rezerwacja online na stronie Lotniska Chopina w zakładce Parkingi umożliwia korzystanie z tej wygodnej usługi o każdej porze dnia.

Polecane posty