Styczeń – Lipiec 2023: Rekordy na Lotnisku Poznań-Ławica!

Lotnisko Poznań Ławica

Nowe wyniki biją rekordy w Port Lotniczy Poznań-Ławica

Port Lotniczy Poznań-Ławica świętuje fenomenalne wyniki za lipiec 2023 roku. To miesiąc, który przyniósł imponujący wzrost ruchu pasażerskiego o 13% w porównaniu do ubiegłego roku, osiągając imponującą liczbę 356 487 obsłużonych podróżnych.

Sprawdź parking lotnisko poznań opinie

Boom w Taniej Lotniczej Przestrzeni

Warto zaznaczyć, że w lipcu tanie linie lotnicze (LCC) odgrywały znaczącą rolę w tym sukcesie. Przewoźnicy tacy jak Ryanair czy WizzAir zyskali zaufanie 160 182 pasażerów, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim. Linie tradycyjne również mogą być zadowolone z wyników, zanotowując wzrost o 29%, co przełożyło się na obsługę 33 988 pasażerów. Nie można zapomnieć o liniiach czarterowych, które przewiozły łącznie 161 802 pasażerów, co stanowi wzrost o 12%.

Impresyjne Statystyki Styczeń – Lipiec 2023

Jeśli chodzi o wyniki ogólne za okres styczeń – lipiec 2023, to są one po prostu imponujące. Lotnisko Poznań-Ławica obsłużyło łącznie 1 527 959 pasażerów, co jest rekordem od 2015 roku. Błażej Patryn, rzecznik lotniska, podkreśla, że to zdecydowanie najlepsze wyniki w historii lotniska.

Najpopularniejsze Kierunki w Lipcu

Lipiec 2023 przyniósł również ciekawe zmiany w preferencjach podróżujących. Najpopularniejszym kierunkiem obsługiwanym przez tanie linie był urokliwy Zadar, a na podium znalazły się także Dublin i Budapeszt. Linie tradycyjne wytrąciły Warszawę z pierwszego miejsca, a nowym liderem stał się Frankfurt.

Najchętniej Wybierane Destynacje z Liniami Czarterowymi

Linie czarterowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a Antalya stała się absolutnym hitem sezonu. Wśród najchętniej wybieranych destynacji znalazły się również Rajskie Wyspy: Rodos, Heraklion, Bodrum i Palma.

Te wyjątkowe wyniki świadczą o dynamicznym rozwoju Lotniska Poznań-Ławica i jego rosnącej atrakcyjności jako bramki do niezapomnianych podróży. Oby kolejne miesiące przyniosły jeszcze więcej sukcesów i rekordów!

Polecane posty