Katowice Airport Osiąga Rekordy Podsumowując Czerwiec i Półrocze 2023

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Katowice Airport, znany także jako Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, ma powody do dumy. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, które zarządza tym lotniskiem, właśnie ogłosiło wyniki przewozów pasażerskich za czerwiec i pierwsze sześć miesięcy 2023 roku. To rekordowe wyniki, które wpisują się w historię tego lotniska. Gdzie więc pasażerowie najchętniej się udawali?

Sprawdź parking katowice przy lotnisku

Rekordowy Czerwiec i Półrocze na Lotnisku Katowice

W czerwcu 2023 roku, z siatki połączeń regularnych i czarterowych Katowice Airport skorzystało aż 658 972 pasażerów. To najlepszy czerwiec w historii tego portu, bijący rekord z czerwca 2019 roku, kiedy to obsłużono 583 443 podróżnych. W minionym miesiącu, z oferty połączeń regularnych obsługiwanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Lufthansa skorzystało 269 202 pasażerów, a z oferty połączeń czarterowych – aż 388 682 podróżnych.

Wraz z zakończeniem czerwca, kończy się także pierwsza połowa 2023 roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy Katowice Airport obsłużyło 2 245 945 pasażerów, co stanowi najlepsze pierwsze półrocze w historii tego lotniska. Dotychczasowy rekord za okres od stycznia do czerwca notowano w 2019 roku, kiedy to w Pyrzowicach obsłużono 2 027 927 podróżnych.

Najpopularniejsze Połączenia

W pierwszym półroczu 2023 roku, z siatki lotów regularnych Katowice Airport skorzystało 1 370 802 podróżnych, a w przypadku połączeń czarterowych było ich 864 099. Największym zainteresowaniem cieszyły się loty regularne do następujących destynacji:

  1. Dortmund,
  2. Londynu-Luton,
  3. Londynu-Stansted,
  4. Eindhoven
  5. Frankfurtu.

Natomiast w ruchu czarterowym, pasażerowie najczęściej wybierali się na wakacje do miejsc takich jak:

  1. Antalya,
  2. Hurghada,
  3. Marsa Alam,
  4. Rodos
  5. Heraklion.

Nadchodzące Perspektywy

W kwestii przewozów pasażerskich, rok 2023 zapowiada się jako rekordowy w historii Katowice Airport. Linie lotnicze oraz biura podróży nadal poszerzają swoją ofertę wylotów z Pyrzowic, zarówno w trakcie sezonu letniego, jak i w rozkładzie „Zima 2023/2024”. Dlatego tegoroczny wynik liczby odprawionych podróżnych na Lotnisku Katowice może być lepszy od rekordowych prognoz sprzed początku roku, kiedy to szacowano około 5,3 miliona pasażerów.

Jak zauważa prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, Artur Tomasik, „Lotnisko stale się rozwija, oferując nowe kierunki podróży i przyciągając nowych przewoźników.”

Kolejne Rekordy w Lipcu

Rekordy na Lotnisku Katowice nie kończą się na czerwcu. W lipcu odnotowano kolejne imponujące wyniki. Jednym z takich dni był 9 lipca – wtedy zanotowano 28 581 pasażerów, co przekłada się na łącznie 149 startów i lądowań. Z kolei 16 lipca, z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska, skorzystało 29 426 pasażerów, co stanowiło kolejny rekord.

Rozwój Katowice Airport

Lotnisko Katowice stale się rozwija, oferując coraz to nowe kierunki podróży i przyciągając nowych przewoźników. Przykładem jest powrót linii lotniczej Air Cairo, zaplanowany na 20 lipca, który przewiduje loty z Hurghady. Dlatego też prognoza na 2023 rok zakłada obsłużenie ponad 5 milionów podróżnych, co byłoby najlepszym wynikiem w historii Katowice Airport. Port lotniczy im. Wojciecha Korfantego to krajowy lider w segmencie ruchu czarterowego i jedno z największych lotnisk cargo w Polsce.

Polecane posty