Starcie na Torze: Wojskowy myśliwiec F16 vs. McLaren – Kto będzie najszybszy?

Lotnisko Poznań Ławica

Na nadchodzącym wydarzeniu na Lotnisku Poznań-Ławica, które odbędzie się już 4 czerwca, będziemy mieli okazję świadkami niesamowitego pojedynku między wojskowym myśliwcem F16 a sportowym McLarenem. Ten niezwykły wyścig zostanie połączony z szeregiem atrakcji, które przygotowała ekipa PositiveWays podczas swojej wizyty w Poznaniu.

Sprawdź parking 24 poznań lotnisko

Pojedynek w Niebie i na Ziemi

Myśliwiec F16, który przyleci prosto z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, stanie do rywalizacji z McLarenem, którego kierownicą będzie Łukasz Gogulski. To właśnie on, w 2021 roku, wylicytował prawo udziału w tym widowiskowym wydarzeniu, wpłacając kwotę 265 tys. zł na cele charytatywne. Jego słowa odzwierciedlają istotę tego przedsięwzięcia: „Ściganie się z samolotem F16 to doświadczenie, którego z pewnością nigdy nie zapomnę. Ale oczywiście, poza pasją i emocjami, chodzi przede wszystkim o realne wsparcie potrzebujących. To piękna idea i bardzo się cieszę, że jestem jej częścią.”

Wyzwanie dla Pilota

Pilot samolotu wojskowego, lider F16 Tiger Demo Team, znany pod pseudonimem „Slab”, podkreśla wyjątkowy charakter tego wyścigu: „W naszym wyścigu dystans przejazdu samochodu został ograniczony i skrojony optymalnie by zachować wszelkie względy bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o samolot to już w trakcie samego nawrotu ten dystans się dubluje. Będzie to więc bardzo wyrównana walka. Jednak nieważne kto wygra ten pojedynek. Liczy się szczytny cel, którym jest pomoc najbardziej potrzebującym.”

Wydarzenia towarzyszące

Całe wydarzenie będzie można obserwować w bezpiecznej odległości na Torze Poznań. W programie przewidziano także kilka 20-minutowych sesji szybkich jazd oraz paradę, w której wezmą udział wszyscy uczestnicy wyprawy PositiveWays 2023. Jednym z kierowców prowadzących jedno z supersamochodów będzie Ben Collins, brytyjski kierowca wyścigowy, znany między innymi jako Stig z programu Top Gear. Nie zabraknie również ekipy Kamena Rally Team, która wystartuje w najtrudniejszym rajdzie świata – Dakar 2024.

Pomoc Dla Potrzebujących

Dochód z biletów na Tor Poznań, podobnie jak w przypadku charytatywnego pikniku, który odbędzie się 3 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich, zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji PositiveWays i Fundacji In_Spire. Do tej pory udało się zebrać ponad 3,5 miliona złotych dla potrzebujących i chorych dzieci.

Charytatywny Piknik Motoryzacyjny z Positive Ways

To już dziesiąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, podczas którego najwięksi polscy miłośnicy motoryzacji pokonają 800 kilometrów, przejeżdżając przez cztery miasta za kierownicami 100 supersamochodów. Poznań będzie jednym z tych miast, a serce akcji charytatywnej Positive Ways będzie bić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, 3 i 4 czerwca.

Szczegóły Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Poznańskie:

  • 3 czerwca – 14:00-18:00
  • 4 czerwca – 8:00-11:00

Tor Poznań:

  • 4 czerwca – 13:00

Ten niezwykły pojedynek między myśliwcem F16 a McLarenem zapowiada się nie tylko jako emocjonujące wydarzenie sportowe, ale także jako okazja do wsparcia najpotrzebniejszych. Przyjdźcie i bądźcie częścią tego niezwykłego doświadczenia na Lotnisku Poznań-Ławica!

Polecane posty