Rekordowa Ławica: Maj 2023 – Najlepszy w Historii Portu Lotniczego Poznań Ławica

Lotnisko Poznań Ławica

Port Lotniczy Poznań Ławica świętuje kolejny rekordowy wynik. Maj 2023 roku okazał się najlepszym miesiącem w historii tego lotniska, przyciągając imponującą liczbę podróżnych. Przyjrzyjmy się bliżej temu oszałamiającemu osiągnięciu.

Sprawdź lotnisko poznań cena parkingu

Rekordowa Liczba Pasażerów

W maju zeszłego roku Port Lotniczy Poznań Ławica obsłużył imponującą liczbę ponad 241 tysięcy pasażerów. To wzrost o 19 procent w porównaniu do poprzedniego roku. To ogromne osiągnięcie dla tego lotniska i jedno z wielu dowodów na jego dynamiczny rozwój.

Najpopularniejsze Kierunki Lotów

Pasażerowie wybierający tanie linie lotnicze cieszyli się największym wyborem kierunków. Wiodącymi trasami okazały się połączenia do Londynu (STN) i Londynu (LTN), oraz do Dublinu (DUB), Mediolanu Bergamo (BGY), Alicante (ALC) i Oslo Torp (TRF). To właśnie te destynacje przyciągnęły 137 526 pasażerów, co stanowi wzrost o 7 procent w porównaniu do maja ubiegłego roku.

Loty Tradycyjne

Jeśli chodzi o tradycyjne połączenia, to Warszawa okazała się najpopularniejszym celem podróży. W maju 2023 roku do Warszawy poleciało więcej pasażerów niż do Londynu Luton, a tylko nieznacznie mniej niż do Londynu Stansted. Łącznie obsłużono 36 097 pasażerów, co stanowi imponujący wzrost o 19 procent w stosunku do maja ubiegłego roku.

Loty Czarterowe

Loty czarterowe również odnotowały spektakularny wzrost popularności. W maju 2023 roku obsłużono 67 243 pasażerów, co stanowi ogromny wzrost o 53 procent w stosunku do maja ubiegłego roku. Najpopularniejszymi kierunkami były Antalya (AYT), Marsa Alam (RMF), Heraklion (HER), Hurghada (HRG) i KOS (KGS).

Przyszłość Lotniska Poznań Ławica

Władze Portu Lotniczego Poznań Ławica są pełne optymizmu co do przyszłości. Miesiące letnie stoją przed nami, a to zazwyczaj oznacza jeszcze większy napływ podróżnych. Wydaje się, że rekordy bijące w maju mogą wkrótce stać się normą dla tego dynamicznie rozwijającego się lotniska.

Polecane posty