Lotnisko Poznań-Ławica w obliczu utrudnień. Strajk pracowników Ryanair wpłynął na odwołane loty!

Lotnisko Poznań Ławica

Strajk w Ryanair wprowadza zakłócenia na Lotnisku Poznań-Ławica

Ostatni miesiąc przynosi kolejny strajk w irlandzkim przewoźniku. Podróżni przygotujcie się na znaczące zakłócenia związane z odwołanymi lotami. Dotyczy to szczególnie tych pasażerów, którzy planują wylot z lotniska w Poznaniu.

Sprawdź ławica poznań parking

Strajk w Ryanair. Kłopoty na Lotnisku Poznań-Ławica

Okazuje się, że głównie belgijscy piloci pracujący dla firmy Ryanair przystąpili do strajku. W rezultacie w dniach 14-15 sierpnia odwołano niemal 100 lotów! Głównymi żądaniami pilotów są przywrócenie płac na poziomie sprzed pandemii koronawirusa oraz rozwiązanie konfliktu między pracownikami a firmą. Kolejnym powodem protestu jest dodatkowa liczba dni pracy. Piloci domagają się wspólnych negocjacji przy jednym stole, zamiast decyzji narzucanych odgórnie. W przypadku braku porozumienia, pracownicy zapowiadają kontynuację protestów.

Odwołane połączenia lotnicze: Charleroi-Poznań (18:50) oraz Poznań-Charleroi (22:40)

Strajk Ryanair. Czy można otrzymać zwrot pieniędzy?

Jeśli strajk Ryanair spowodował odwołanie lub opóźnienie lotu o ponad 5 godzin, zgodnie z europejskim rozporządzeniem WE 261, masz prawo do rezygnacji z lotu i otrzymania pełnego zwrotu kosztów za zakupiony bilet. W teorii przewoźnik stara się również zapewnić podobny lot dla swoich pasażerów. Niemniej jednak, jak wiadomo, w praktyce bywa różnie. Warto w takim przypadku skontaktować się bezpośrednio z przewoźnikiem.

Polecane posty