Rekordowa Liczba Pasażerów na Lotnisku Poznań-Ławica w Sierpniu 2023

Lotnisko Poznań Ławica

W sierpniu 2023 roku, lotnisko Poznań-Ławica pobiło wszelkie rekordy obsługując imponującą liczbę 366 tysięcy pasażerów. Ten oszałamiający wzrost o 21 procent w porównaniu do sierpnia zeszłego roku świadczy o dynamicznym rozwoju tego miejsca. Tanie linie lotnicze odegrały kluczową rolę, przewożąc 165 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o 17 procent w stosunku do poprzedniego roku. W sieciowej komunikacji tradycyjnych przewoźników odnotowano przewóz 33 tysięcy pasażerów, co jest wzrostem na poziomie 22 procent. Również ruch czarterowy zanotował znaczący wzrost, obsługując 166 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o 26 procent.

Sprawdź parking lotnisko lawica

Pomiędzy styczniem a sierpniem 2023 roku, lotnisko Poznań-Ławica już obsłużyło prawie 1,9 miliona pasażerów. W szczególności w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, liczba obsłużonych podróżnych wyniosła imponujące 722 tysiące.

Najpopularniejszymi kierunkami tanich linii lotniczych pozostają tradycyjnie londyńskie lotniska Stansted, będące hubem dla linii Ryanair, oraz Luton, bazą dla węgierskiego Wizz Air. Zaraz po nich, zarówno w sierpniu, jak i w poprzednich miesiącach, uplasowało się chorwackie lotnisko Zadar. Kolejne miejsca zajęły takie kierunki, jak Dublin, Mediolan-Bergamo. Na szóstym miejscu znajduje się Budapeszt, siódmy to Kraków, a następnie Girona, Korfu i Liverpool. Z Poznania można dotrzeć do każdego z tych miast irlandzkim Ryanair’em, z wyjątkiem Lotniska Luton, gdzie operuje węgierski Wizz Air. Jeśli chodzi o połączenia sieciowe tradycyjnych przewoźników, to w sierpniu, podobnie jak w lipcu, na pozycji lidera uplasował się Frankfurt obsługiwany przez Lufthansę, a zaraz po nim z niewielką stratą Warszawa, która jest obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Wśród najpopularniejszych kierunków czarterowych absolutnym liderem jest Antalya, i to z ogromną przewagą nad kolejnymi kierunkami. Na kolejnych pozycjach doszło do pewnych zmian w porównaniu do lipca. Na drugim miejscu znalazł się Bodrum (które w lipcu zajęło czwarte miejsce), Heraklion (trzecie miejsce również w lipcu), Rodos (drugie miejsce w lipcu), oraz Burgas, które nie było obecne w lipcowym zestawieniu. Wówczas na tej liście znajdowała się Palma de Mallorca.

Polecane posty