Rekordowa Ławica: Półrocze 2023 przełamuje wszelkie oczekiwania

Lotnisko Poznań Ławica

Nadzwyczajny Wzrost Pasażerów

Ławica w Poznaniu odnotowuje wyjątkowy wzrost liczby pasażerów w pierwszych siedmiu miesiącach roku 2023. Z tego lotniska skorzystało ponad 1,5 miliona podróżujących. Wyjątkowy wzrost osiągnięto zwłaszcza w lipcu, kiedy to odprawiono aż 356 487 osób, co oznacza wzrost o 13 procent w porównaniu do rekordowego lipca ubiegłego roku. Jeśli ten dynamiczny trend się utrzyma, Ławica zanotuje rekordowy rok 2023, stając się najlepszym okresem w całej historii lotniska.

Sprawdź lotnisko poznań ławica parking

Historyczny Przełom

Błażej Patryn, rzecznik poznańskiego lotniska, nie kryje entuzjazmu: „Styczeń – Lipiec 2023 przyniósł nam rekordową liczbę 1 527 959 obsłużonych pasażerów. To przewyższa wyniki z lat poprzednich, aż do 2015 roku”. Dla Ławicy to absolutny przełom, który zapowiada jej rosnącą renomę.

Nieustanny Wzrost

W 2023 roku średnio każdego miesiąca obsługiwanych jest o ponad 30 tysięcy pasażerów więcej niż w roku poprzednim. Jeśli obecny trend się utrzyma, jest realna szansa na przekroczenie liczby 2,5 miliona odprawionych osób w ciągu jednego roku.

Popularne Kierunki

Ławica w Poznaniu oferuje szeroki wybór kierunków podróży. W lipcu 2023 roku najpopularniejszym celem podróży tanimi liniami ze stolicy Wielkopolski był Londyn, następnie Chorwacki Zadar, Irlandzki Dublin, Węgierski Budapeszt oraz urokliwy Kraków.

Sukces Segmentu Legacy

Segment Legacy również odnotował imponujący sukces, z Frankfurtem na czele najpopularniejszych kierunków. To znacząca zmiana, ponieważ wcześniej liderem była Warszawa.

Hity Wśród Kierunków Czarterowych

Wśród kierunków czarterowych turecka Antalya okazała się absolutnym hitem. Na drugim miejscu uplasowało się Rodos, na trzecim Heraklion, czwarte Bodrum, a piąte Palma na Majorce. Ławica udowadnia, że ma wiele do zaoferowania podróżnym niezależnie od preferowanego kierunku.

Ławica w Poznaniu kontynuuje dynamiczny rozwój, stając się coraz bardziej atrakcyjnym punktem wyjścia dla podróżnych. Wyniki pierwszego półrocza roku 2023 są obiecujące i wskazują na świetlaną przyszłość tego lotniska.

Polecane posty