Rodzice na lotnisku w Poznaniu z promilami – Interwencja Straży Granicznej

Lotnisko Poznań Ławica

Podróż rodzinna do Turcji zamieniła się w koszmar, gdy agresywni rodzice z promilami zostali zatrzymani na lotnisku Ławica w Poznaniu. Zamiast rozpocząć beztroski urlop, dorośli wpadli w alkoholową hucpę, co skutkowało interwencją Straży Granicznej. Poznaniacy trafili do izby wytrzeźwień, a ich dzieci musiały znaleźć się pod opieką krewnych.

Sprawdź parking lotniskowy 24h poznań

Incydent na Lotnisku Ławica

Sobotni wieczór na lotnisku Ławica w Poznaniu stał się areną nieodpowiedzialnego zachowania dwójki rodziców w wieku 43 i 45 lat, którzy przybyli na lot z dwójką dzieci. Informacje o agresywnych pasażerach, którym odmówiono wejścia na pokład samolotu do tureckiej Antalyi, szybko dotarły do funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Nieposłuszeństwo i Agresja

Pracownicy obsługi lotu donieśli, że para nie tylko ignorowała polecenia załogi, ale także zachowywała się napastliwie wobec innych pasażerów, używając przy tym wulgarnego słownictwa. Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Komendanta Oddziału Straży Granicznej, potwierdził te niepokojące informacje.

Interwencja i Środki Przymusu Bezpośredniego

W obliczu narastającej agresji, funkcjonariusze Straży Granicznej nie mieli innego wyboru, jak zastosować środki przymusu bezpośredniego, włącznie z użyciem kajdanek. Z uwagi na wyraźne objawy nietrzeźwości – takie jak wyraźna woń alkoholu i nadpobudliwość – na miejsce wezwano również patrol policji.

Wysokie Stężenie Alkoholu

Badania wykazały, że nieodpowiedzialni rodzice mieli we krwi 1,6 i 1,2 promila alkoholu. Zgodnie z procedurami, zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Dwoje ich dzieci, w wieku 7 i 10 lat, natychmiast przekazano najbliższej rodzinie, aby zapewnić im odpowiednią opiekę.

Pouczenie i Kary Karnetami

Po wytrzeźwieniu, rodzice zostali pouczeni o konsekwencjach nieposłuszeństwa wobec poleceń personelu samolotu. Ostatecznie otrzymali także mandaty karnetami za naruszenie przepisów porządkowych. Kara wynosiła 500 złotych dla kobiety i 200 złotych dla mężczyzny.

Podsumowanie

To przykład, jak nadmiar alkoholu może całkowicie zepsuć plany rodzinne. Incydent na lotnisku Ławica w Poznaniu jest przestrogą dla wszystkich podróżujących, aby zachować odpowiednie zachowanie i szanować zasady na pokładach samolotów. Szanujmy innych pasażerów i personel lotniczy, unikajmy nadużywania alkoholu i dbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży.

Polecane posty