Lotnisko Modlin zwycięża w batalii sądowej nad Portami Lotniczymi

Lotnisko Warszawa Modlin

Wydźwięk prawomocnego wyroku sądowego w sprawie Lotniska Modlin przeciwko Przedsiębiorstwu Państwowemu „Porty Lotnicze”

Lotnisko Modlin odniosło zwycięstwo w bitwie sądowej z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”. Sąd Okręgowy w Warszawie całkowicie odrzucił żądania przedsądowe związane z unieważnieniem uchwał Zgromadzenia Wspólników MPL Modlin, które dotyczyły wsparcia finansowego dla spółki.

Sprawdź modlin lotnisko parking cennik

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” skierowało pozew o unieważnienie uchwał Zgromadzenia Wspólników MPL Modlin z 12 stycznia 2022 roku, dotyczących wsparcia finansowego dla spółki. Batalia sądowa zakończyła się zwycięstwem lotniska w Modlinie, a decyzja sądu opierała się na postawie PPL-u, która mogłaby naruszać dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego oraz lojalność wobec spółki i wspólników.

  • Sąd Okręgowy w Warszawie wydał orzeczenie w sprawie przejęcia przez Samorząd Województwa Mazowieckiego dodatkowych udziałów w zamian za podwyższenie kapitału, co tak naprawdę sprowadza się do spłaty obligacji, które spółka wyemitowała pod naszą gwarancją. Sąd stwierdził, że pozew Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” jest całkowicie nieważny i niezasługujący na uwzględnienie. Ten wyrok potwierdza, że pozew PPL-u był pozbawiony jakiejkolwiek podstawy prawnej, a działania przedsiębiorstwa niestety wyrządzają szkodę interesowi społecznemu i mieszkańcom Mazowsza, którzy masowo korzystają z lotniska w Modlinie – powiedział Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Samorząd uważa, że wyrok potwierdził, że Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” działa na szkodę mieszkańców województwa, a pozew złożony przez spółkę był nieuzasadnioną ingerencją w działalność lotniska w Modlinie.

  • To naprawdę kuriozalne, że jeden z udziałowców prowadzi sprawę przeciwko własnej spółce. Co więcej, jest to jeszcze bardziej zdumiewające, biorąc pod uwagę, że celem uchwał zgromadzenia wspólników było wspieranie rozwoju portu w Modlinie. Sąd słusznie uznał taką postawę za nielojalną wobec spółki – skomentował wyrok Marek Miesztalski, przewodniczący Rady Nadzorczej MPL Modlin.

Sąd zasądził na rzecz spółki i województwa mazowieckiego zwrot kosztów procesu oraz kosztów zastępstwa procesowego. Należy jednak podkreślić, że wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Polecane posty