Kolejny Rekord na Wrocławskim Lotnisku: Boom w Ruchu Pasażerskim

Lotnisko Wrocław Strachowice

Wrocławskie lotnisko świętuje niezwykły czerwiec, który zapisze się złotymi zgłoskami w historii tego miejsca. Rekordy biją rekordy, a liczba pasażerów systematycznie rośnie, osiągając w czerwcu nieprawdopodobne 424 tysiące osób. To aż o 109 tysięcy podróżnych więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, co przekłada się na niemal 58 tysięcy więcej niż w rekordowym 2019 roku.

Wzrost Wrocławskiego Lotniska

Historia czerwca tego roku stanie się punktem zwrotnym w historii lotniska we Wrocławiu. Każdego miesiąca notujemy wzrost liczby pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Wrocław, a czerwiec był już o 82 tysiące osób bardziej liczny niż maj 2023 roku. Przed nami jeszcze szczyt sezonu, a prognozy są optymistyczne.

– Oczekujemy, że w lipcu i sierpniu liczba podróżnych wzrośnie o kolejne 20-30 tysięcy. Sezon wakacyjny sprzyja podróżom do południowych regionów Europy, a w tym roku pasażerowie wyjątkowo chętnie korzystają również z oferty czarterowej, obejmującej blisko 30 kierunków – podkreśla Cezary Pacamaj, prezes wrocławskiego lotniska.

Czartery Bije Rekordy Popularności

Ponad 27 procent całego ruchu pasażerskiego w czerwcu stanowią pasażerowie korzystający z połączeń czarterowych. W zeszłym miesiącu 116,5 tysiąca osób skorzystało z oferty tour operatorów oferujących loty z Wrocławia. Porównując to z majem tego roku (trochę ponad 49 tysięcy) lub rekordowym czerwcem 2019 roku (96 tysięcy), można dostrzec ogromny wzrost.

Sprawdź tani parking lotnisko wrocław

Liderem w tej kategorii pozostaje niezmienianie przez trzy miesiące Turcja. W czerwcu do Turcji poleciało prawie 46 tysięcy osób (w maju tego roku było to ponad 33 tysiące, a w kwietniu tylko 9,2 tysiąca), co jest praktycznie równoważne z liczbą wszystkich podróżnych na kierunkach czarterowych w maju 2023 roku.

W czerwcu pasażerowie chętnie wybierali również połączenia czarterowe do Grecji, gdzie wzrost wyniósł prawie trzykrotnie, osiągając poziom 32,6 tysiąca osób.

Na trzecim miejscu znalazła się Bułgaria, którą wybrało się 11,6 tysiąca podróżnych na zorganizowany wypoczynek. Od kwietnia do czerwca tego roku utrzymuje się stałe zainteresowanie podróżami do Egiptu, gdzie co miesiąc wypoczywa od 4 do 5 tysięcy osób lecących z Portu Lotniczego Wrocław.

Pasażerowie Preferują Przewoźników Niskokosztowych

W czerwcu aż 57 procent wszystkich podróżnych z Wrocławia wybrało ofertę przewoźników niskokosztowych. To ogromna liczba, wynosząca blisko 241 tysiące osób, co jest niemal 50 tysięcy więcej niż w analogicznym miesiącu rekordowego 2019 roku.

Największą popularnością cieszyły się loty do Wielkiej Brytanii, gdzie skorzystało z nich 72 tysiące pasażerów. Wśród krajów południowej Europy, liderem nadal są Włochy (41,7 tysiąca), za nimi plasuje się Hiszpania (19,5 tysiąca), Grecja (powyżej 17,3 tysiąca) oraz Chorwacja (14,9 tysiąca). Największy wzrost liczby podróżnych miesiąc do miesiąca (maj 2023-czerwiec 2023) odnotowano na trasach do Chorwacji, gdzie liczba ta wzrosła o ponad 10 tysięcy.

– Połączenia niskokosztowe zawsze były naszym atutem, dlatego stale poszerzamy naszą ofertę na najpopularniejszych trasach, takich jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja – podkreśla Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

W czerwcu liczba pasażerów korzystających z połączeń sieciowych utrzymywała się na stałym poziomie. Do Warszawy liniami PLL LOT poleciało 26 tysięcy podróżnych, a ofertę przewoźników takich jak Lufthansa, KLM, Swiss czy Eurowings wybrało 32,5 tysiąca osób.

Nowości w Zimowym Rozkładzie Lotów

Podróżujący w poszukiwaniu zimowych wakacji mogą się cieszyć, ponieważ Port Lotniczy Wrocław ogłasza nowy zimowy rozkład lotów z wieloma nowościami. Już od 3 listopada pasażerowie będą mieli możliwość korzystania z pierwszego międzykontynentalnego i bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Seulu, dzięki liniami PLL LOT. To tylko jedna z wielu nowości, które pojawią się w zimowej siatce połączeń. Będą to również loty niskokosztowych przewoźników do Walencji, Malagi, Agadiru i Lizbony, a z tour operatorami będzie można polecieć do Kenii, Omanu i Dubaju. KLM uruchomi drugi dzienny rejs do Amsterdamu, a Swiss trzeci lot tygodniowo do Zurychu.

Dodatkowo, od kwietnia 2024 roku na wrocławskim lotnisku pojawi się nowy przewoźnik sieciowy – fińskie linie Finnair, dzięki którym pasażerowie będą mogli codziennie podróżować do Helsinek.

Port Lotniczy Wrocław – Doskonała Lokalizacja i Infrastruktura

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co zapewnia szybki i wygodny dojazd zarówno dla mieszkańców Wrocławia, jak i dla podróżujących z innych regionów Polski. Lotnisko oferuje około 4 tysięcy miejsc parkingowych dla podróżnych.

Wysoki standard obsługi i dogodne połączenia z centrum miasta to kolejne zalety lotniska. Autobusowa linia „106” oraz nocna „206” zapewniają wygodny transport, a mieszkańcy zachodnich dzielnic Wrocławia mogą korzystać z linii „129”. Pasażerowie, oczekujący na swoje loty, mają dostęp do licznych sklepów, barów, kawiarni i restauracji, także czynnych przez całą dobę.

Port Lotniczy Wrocław stale inwestuje w rozwój infrastruktury. Od 2012 roku pasażerowie korzystają z nowoczesnego terminalu. Lotnisko jest również wyposażone w system nawigacyjny kategorii ILS Cat. II, co umożliwia prowadzenie operacji lotniczych nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za swoją jakość obsługi. W 2012 roku pasażerowie uznali je za najbardziej przyjazne lotnisko w Polsce. Ponadto, zdobyło czterokrotnie nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Polecane posty