Zmiany w Rozkładzie Lotów z Olsztyn-Mazury do Krakowa: Niedziele Zamiast Środów

Lotnisko Olsztyn Mazury

Od września planowane są modyfikacje w rozkładzie lotów z Olsztyn-Mazury do Krakowa. Jedną z głównych zmian jest zamiana środowych lotów na niedzielne, co wpłynie na wygodę podróżujących.

Sprawdź parking szymany lotnisko

Aktualny Rozkład Lotów

Do tej pory rejsy na trasie Olsztyn-Mazury – Kraków odbywały się trzy razy w tygodniu, konkretnie w poniedziałki, środy i piątki. Jednak z końcem wakacji narodowy przewoźnik planuje aktualizację rozkładu lotów.

Zmiana na Loty Niedzielne

Od września i przez cały październik, loty w środy nie będą już dostępne. W zamian za to, pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z niedzielnych lotów. Ta decyzja ma na celu przede wszystkim zaspokojenie potrzeb pasażerów biznesowych, którzy często muszą podróżować krótko służbowo. Dzięki niedzielnym lotom, będą mogli wylatywać z Olsztyna wieczorem i mieć cały poniedziałek na załatwienie spraw w Krakowie i okolicach. To znakomita alternatywa dla długotrwałej podróży samochodem lub pociągiem.

Korzyści Dla Wszystkich Pasażerów

Jesteśmy przekonani, że zmiana w rozkładzie lotów będzie korzystna także dla pozostałych pasażerów, podróżujących w celach prywatnych i turystycznych. Niedzielna rotacja umożliwi im spędzenie weekendu lub dłuższego pobytu w urokliwej Małopolsce. Oczywiście, to samo tyczy się podróży w drugą stronę, z Krakowa na Warmię i Mazury – powiedział Dariusz Naworski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Wygodne Połączenie Turbośmigłowcem

Bezpośrednie loty pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury a Kraków-Balice realizowane są samolotami turbośmigłowymi Bombardier Q400, które na pokład mogą zabrać 78 pasażerów. Czas podróży samolotem wynosi około 60 minut. Samolot startuje z Krakowa o 19:55 i ląduje w Szymanach o 21:05. Odlot z Szyman zaplanowany jest na 22:00, a przylot do Krakowa na 23:05.

Dzięki tym zmianom w rozkładzie lotów, podróżujący będą mieli więcej opcji do wyboru i większą elastyczność w planowaniu swoich podróży na trasie Olsztyn-Mazury – Kraków. Niezależnie od celu podróży, nowy rozkład lotów może okazać się bardziej dogodny dla wielu pasażerów.

Polecane posty