Historyczny Lot Samolotem Boeing 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT z Gdańska na Dominikanę

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Dzisiaj, 14 listopada, Port Lotniczy Gdańsk będzie świadkiem wyjątkowego wydarzenia – samolot Boeing 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wyruszy w swoją pierwszą transatlantycką podróż z tego lotniska. To ważny krok w historii gdańskiego portu lotniczego, a pasażerowie mają okazję czarterowo polecieć na urokliwą Dominikanę.

Sprawdź gdańsk lotnisko parking

Nowy Rozdział w Historii Lotniska

Zaledwie w ciągu niespełnych 30 minut, samolot Boeing 787-8 Dreamliner LOT o znakach rejestracyjnych SP-LRB wyląduje na pasach Portu Lotniczego Gdańsk. To pierwsze takie lądowanie w historii tego trójmiejskiego lotniska, specjalnie przygotowane dla podróżnych korporacyjnych. Samolot wystartował z Warszawy o godzinie 10:35 i kieruje się na północ kraju. Przewidywany czas lotu wynosi zaledwie 40 minut.

Lot Nadziei na Dominikanę

Chociaż pobyt samolotu w Gdańsku będzie krótki, o godzinie 13:25 maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT zabierze pierwszych gdańszczan w podróż do urokliwego Puerto Plata na Dominikanie. Lot o numerze LO6511 zostanie zrealizowany na zlecenie biura turystycznego Rainbow Tours. To nie tylko symboliczna inauguracja zimowego sezonu w Rębiechowie, ale także początek nowego etapu w historii Portu Lotniczego Gdańsk.

Planowane Połączenia

Początkowo biuro Rainbow Tours planowało uruchomić czarterowe połączenia z Gdańska także do Meksyku, Tajlandii i Kuby. Niestety, obecna sytuacja ekonomiczna i polityczna na świecie uniemożliwiła wprowadzenie tych tras w trwającym sezonie zimowym. Lot na Dominikanę pozostaje jedynym bezpośrednim dalekodystansowym połączeniem dostępnym z Portu Lotniczego Gdańsk.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko cieszy miłośników podróży, ale także wpisuje się w rozwój infrastruktury lotniskowej Polski. Samoloty Boeing 787-8 Dreamliner to symbol komfortu i nowoczesności, a ich obecność na trójmiejskim lotnisku to krok w kierunku umacniania pozycji Polski na mapie globalnych połączeń lotniczych.

Polecane posty