Lotnisko Chopina: Prace techniczne wymagają zamknięcia drogi startowej nr 1

Lotnisko Warszawa Okęcie

Ważne informacje o planowanym zamknięciu drogi startowej nr 1 (11-29) na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Sprawdź parking okecie

Dlaczego zamknięcie drogi startowej nr 1 jest konieczne?

W najbliższym czasie na Lotnisku Chopina zostaną przeprowadzone prace techniczne, które wymagają czasowego zamknięcia jednej z głównych dróg startowych. Dotyczy to drogi oznaczonej numerami 11-29, która jest kluczowym elementem infrastruktury lotniska.

Termin zamknięcia i ponownego otwarcia

Droga startowa nr 1 (11-29), która biegnie w osi Włochy, Ursus – Ursynów, Wilanów, zostanie wyłączona z użytku na określony czas. Zamknięcie nastąpi w poniedziałek, 18 września, o godzinie 00:01 i będzie trwało do soboty, 23 września, o godzinie 5:30. W tym okresie wszelkie operacje lotnicze będą przeniesione na drogę startową numer 3 (15-33), która biegnie w osi Włochy, Bemowo, Ochota – Piaseczno.

Jakie loty będą dotknięte zamknięciem?

Drogi startowe na Lotnisku im. Fryderyka Chopina są wykorzystywane do różnych rodzajów lotów. Najczęściej starty odbywają się na drogach startowych oznaczonych numerami 29 w kierunku północno-zachodnim i 15 w kierunku południowo-wschodnim. Ponadto, droga startowa nr 33 w kierunku północno-zachodnim jest używana do startów przez samoloty typu Boeing 787 Dreamliner należące do Polskich Linii Lotniczych LOT. Rzadziej, ale również istotnie, starty odbywają się na drodze nr. 11 w kierunku południowo-wschodnim. Lądowania z kolei niemalże zawsze odbywają się na drogach nr. 11 i 33. Droga oznaczona numerem 29 jest używana do lądowania w przypadku wyłączenia z użytkowania drogi 15-23, natomiast droga nr. 15 jest preferowana w przypadku tymczasowego zamknięcia drogi 11-29.

To zamknięcie drogi startowej nr 1 jest konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnego przeprowadzenia prac technicznych na Lotnisku Chopina. Wszystkie operacje lotnicze zostaną odpowiednio dostosowane, aby minimalizować zakłócenia w podróżach pasażerów. Dlatego warto sprawdzić aktualne informacje lotnicze przed planowaną podróżą związana z datami zamknięcia i otwarcia drogi startowej nr 1 (11-29).

Polecane posty