Rekordowy Ruch na Lotnisku Poznań-Ławica w 2023 Roku: Najpopularniejsze Kierunki

Lotnisko Poznań Ławica

W 2023 roku Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego zanotowało wyjątkowy wzrost liczby podróżujących. Ponad milion pasażerów zostało obsłużonych w pierwszym półroczu tego roku, a czerwiec był rekordowym miesiącem. Jakie kierunki były najbardziej pożądane przez podróżnych?

Sprawdź poznan airport parking

Rekordowy Czerwiec w Poznańskiej Ławicy

Błażej Patryn, rzecznik lotniska w Poznaniu, z dumą ogłosił, że czerwiec tego roku był nie tylko najlepszym czerwcem w historii Ławicy, ale także przyniósł rekordowe wyniki. Z imponującą liczbą 322 846 obsłużonych pasażerów, dynamika wzrostu w porównaniu z rokiem poprzednim wyniosła 20%. To oznacza kontynuację imponującej passy Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, który wcześniej ustanowił rekordy w kwietniu i maju.

Dzięki rekordowemu czerwcowi, pierwsze półrocze 2023 roku zakończyło się wynikiem 1 171 137 obsłużonych pasażerów, co stanowi wzrost o 34% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Preferowane Połączenia Lotnicze w Poznaniu

Tradycyjnie, największy udział w osiągnięciu rekordowych wyników należy do połączeń niskokosztowych. W czerwcu skorzystało z nich 146 356 pasażerów, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Również rejsy czarterowe cieszyły się dużą popularnością, z 138 036 podróżnymi i wzrostem rok do roku o 33%. Połączenia oferowane przez tradycyjnych przewoźników, takich jak LOT, Lufthansa, KLM i SAS, przyciągnęły w czerwcu 37 878 pasażerów, co stanowi wzrost o 20% w stosunku do poprzedniego roku.

Najpopularniejsze Kierunki z Poznań-Ławica

Wśród tanich przewoźników, na szczycie listy najpopularniejszych kierunków znalazł się ponownie Londyn-Stansted, wyprzedzając Londyn-Luton. Na trzecim miejscu uplasował się Dublin. Z Poznania chętnie leciały także samoloty do Mediolanu-Bergamo, Alicante, Budapesztu i Rzymu (CIA).

W przypadku rejsów czarterowych, Antalya w Turcji była niezmiennie najpopularniejszym kierunkiem, zdobywając drugi rok z rzędu tytuł lidera. Drugie miejsce zajęło Rodos, wyprzedzając grecką Heraklion na Krecie. Tuż za podium znalazły się Bodrum i Zakintos.

Klienci tradycyjnych przewoźników najchętniej wybierali połączenia z Warszawą. Wszystkie te wyniki potwierdzają, że Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego jest nadal ulubionym miejscem odprawiania podróży dla wielu pasażerów.

Polecane posty