Rzeszów-Jasionka: Jubileuszowy 5-Milionowy Pasażer Ryanaira

Lotnisko Rzeszów Jasionka

W dniu 29 listopada w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka odprawiono swojego jubileuszowego, 5-milionowego pasażera linii Ryanair. Maciej Pyra stał się szczęśliwcem tego wyjątkowego wydarzenia, gdy wyruszył w podróż z Podkarpacia do Londynu. Największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie zadebiutowała w Rzeszowie w 2005 roku, oferując połączenia do Londynu Stansted. W ciągu kolejnych lat firma poszerzała swoją ofertę o nowe zagraniczne destynacje. W roku 2018 to właśnie z i do Rzeszowa podróżowało najwięcej pasażerów Ryanaira, a ich liczba wyniosła imponujące 433 tysiące.

Sprawdź tani parking lotnisko rzeszów

Wizja przyszłości lotniska

Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, wyraził nadzieję, że wkrótce będą mogli świętować kolejne miliony pasażerów obsłużonych przez Ryanaira na ich lotnisku. Regularnie prowadzą oni rozmowy z przewoźnikiem w celu uruchomienia nowych, atrakcyjnych połączeń.

Jubileusz z okazji obsłużenia 5-milionowego podróżnego

Aby uczcić wyjątkowy jubileusz, wszyscy uczestnicy poniedziałkowego rejsu nr FR2137 do Londynu zostali poczęstowani okolicznościowym tortem. Jubileuszowy pasażer, Maciej Pyra, mieszkaniec Jarosławia, wyruszył w podróż z całą swoją rodziną, aby odwiedzić swojego ojca mieszkającego w Wielkiej Brytanii oraz grono znajomych. Sam przez 10 lat pracował w Anglii, dlatego ta podróż była dla niego szczególnie ważna. W ramach uznania za to wyjątkowe wydarzenie, pan Maciej otrzymał od linii lotniczej cenny upominek: voucher na dwa bilety w dowolnym kierunku obsługiwanym przez Ryanair, łączący Rzeszów z innymi europejskimi miastami.

Bogata oferta Ryanaira

W sezonie zimowym 2022/23 irlandzki przewoźnik oferuje z Rzeszowa loty na sześciu trasach. Codzienne połączenie zapewniają loty do Londynu Stansted, a trzy razy w tygodniu można udać się do Dublina. Ponadto, linie oferują po dwa loty na tydzień do Londynu Luton, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. Dla tych, którzy marzą o spędzeniu czasu nad morzem, od czerwca do września 2023 roku Ryanair będzie także latał do urokliwego Zadaru.

Ogólnie rzecz biorąc, Rzeszów-Jasionka jest jednym z kluczowych punktów na mapie lotniczej Polski, a dzięki współpracy z Ryanair ma szansę na dalszy rozwój i przyciąganie coraz większej liczby podróżnych z różnych zakątków Europy. Jubileuszowy 5-milionowy pasażer to wyjątkowy kamień milowy w historii tego lotniska i dowód na to, że Rzeszów-Jasionka jest atrakcyjnym miejscem zarówno dla podróżujących biznesowo, jak i turystycznie.

Polecane posty