Rozpoczął Się Sezon Zimowy na Lotnisku Rzeszów-Jasionka

Lotnisko Rzeszów Jasionka

Bogata oferta połączeń lotniczych na zimę

Dnia 30 października rozpoczął się sezon zimowy na lotnisku Rzeszów-Jasionka, a wraz z nim otwarta została szeroka siatka połączeń lotniczych. W tym okresie pasażerowie z Rzeszowa będą mieli dostęp do 10 tras rozkładowych i czarterowych, co stanowi imponującą opcję wyboru. Planowana liczba operacji lotniczych wynosi około 50 rejsów tygodniowo, kierując się do pięciu różnych krajów: Polski, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii oraz Egiptu.

Sprawdź parking jasionka cennik

Ryanair wiodącym przewoźnikiem

Największą liczbę połączeń przygotowała irlandzka linia lotnicza Ryanair, która staje się głównym przewoźnikiem na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Linia ta udostępnia rzeszowskim pasażerom aż sześć różnych tras, w tym połączenia do Londynu Stansted i Luton, Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina. Poza Ryanair, dwie trasy będą realizowane przez linię Wizz Air – mowa o rotacjach do Eindhoven i Londynu Luton. Polskie Linie Lotnicze LOT także włączają się do oferty, zabierając podróżnych na Lotnisko Chopina w Warszawie. Trasa do stołecznego portu będzie dostępna aż 26 razy w ciągu tygodnia.

Egzotyczny Egipt

Dla miłośników egzotycznych podróży dostępna jest także jedna trasa czarterowa, kierująca się do słonecznej Hurghady. Wycieczki do Egiptu zostaną zainaugurowane 22 grudnia 2022 roku, co daje pasażerom fantastyczną okazję na ucieczkę od zimowej aury.

Rekordy pasażerskie

Nie można pominąć osiągnięć lotniska w Rzeszowie od początku bieżącego roku. Skorzystało z niego już ponad 600 tysięcy pasażerów. Szczególnie imponujący był lipiec, kiedy to obsłużono rekordową liczbę 97 tysięcy osób.

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów, nie szczędził pochwał dla całego zespołu pracowników, który przyczynił się do osiągnięcia tych znakomitych wyników.

Ten zimowy sezon na lotnisku Rzeszów-Jasionka obiecuje być pełen niesamowitych podróży i możliwości. Pasażerowie mają teraz dostęp do różnorodnych tras, dzięki czemu zimowa przerwa będzie pełna wrażeń.

Polecane posty