Poszukiwany przez 20 lat – Historia jego ujęcia na lotnisku w Balicach

Lotnisko Kraków Balice

Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny po 20 latach ukrywania się

Historia 51-letniego mieszkańca Wyr (województwo śląskie) jest pełna tajemnic i zwrotów akcji. Przez dwie dekady unikał on policji, ukrywając się poza granicami Polski. Wszystko to w wyniku oszustw, które miały miejsce dwadzieścia lat temu i spowodowały straty wynoszące ponad 100 tysięcy złotych dla firmy, która go zatrudniła. Jednak w końcu los dopadł go na lotnisku w Balicach pod Krakowem.

Sprawdź parking balice airport

Długoletnia ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości

Historia poszukiwanego mężczyzny zaczęła się w 2003 roku, kiedy to został on ogłoszony poszukiwanym listem gończym w związku z szeregiem oszustw, które miał popełnić na terenie powiatu mikołowskiego. Niemniej jednak, sprawa została zawieszona z uwagi na fakt, że mężczyzna opuścił Polskę i ukrywał się poza granicami kraju przez całe dwie dekady.

Skomplikowane oszustwa finansowe

Policja informuje, że w 2003 roku, będąc pracownikiem firmy udzielającej pożyczek, mężczyzna zawarł umowy z 37 klientami na określoną kwotę. Jednakże, dodatkowo wymusił na nich podpisanie kolejnych umów, a pieniądze udzielonych na tej podstawie pożyczek przeznaczył na własne cele.

Powrót do Polski i zatrzymanie na lotnisku

Zaskakujący zwrot wydarzeń miał miejsce w czerwcu, kiedy to poszukiwany mężczyzna powrócił z Włoch i przyleciał na lotnisko w Balicach, niedaleko Krakowa. Tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie tymczasowo aresztowany. Teraz, zgodnie z informacjami policyjnymi, Prokuratura Rejonowa w Mikołowie przedstawiła mu zarzut oszustwa na łączną kwotę prawie 111 tysięcy złotych. Za to przestępstwo może grozić mu nawet do ośmiu lat więzienia.

Historia tego długo poszukiwanego mężczyzny przypomina scenariusz z filmu kryminalnego, jednakże teraz zostanie on postawiony przed wymiarem sprawiedliwości, aby odpowiedzieć za swoje czyny sprzed dwudziestu lat.

Polecane posty