Lotnisko Rzeszów-Jasionka: Zwycięzca w Kategorii „Mały Port Lotniczy Roku 2022”

Lotnisko Rzeszów Jasionka

Lotnisko w Rzeszowie zostało uhonorowane prestiżowym tytułem „Małego Portu Lotniczego Roku 2022” przez międzynarodową organizację branżową CAPA – Centre for Aviation. To zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane podczas dorocznej gali CAPA Awards for Excellence w Gibraltarze. Dowiedz się, dlaczego Lotnisko Rzeszów-Jasionka stało się centrum uwagi i docenienia ekspertów.

Sprawdź parking jasionka lotnisko

Wspieranie Ukrainy w Trudnych Czasach

Eksperci CAPA docenili Lotnisko Rzeszów-Jasionka za jego kluczową rolę w działaniach na rzecz Ukrainy. Lotnisko to odegrało niezwykle istotną rolę w dostarczaniu wsparcia humanitarnego i organizacji ewakuacji uchodźców, których dotknął kryzys na Ukrainie. W uzasadnieniu przyznanej nagrody podkreślono, że Lotnisko w Jasionce stanęło w obliczu pilnych i niezwykle odpowiedzialnych zadań, które pojawiły się nagle.

Dynamiczny Rozwój Połączeń Pasażerskich

Analitycy CAPA dostrzegli również imponujący postęp osiągnięty przez Lotnisko Rzeszów-Jasionka w 2022 roku w zakresie rozwoju sieci połączeń pasażerskich. W sezonie letnim dostępnych było 23 tras do 12 krajów, z łącznie 80 rotacjami tygodniowo. To osiągnięcie pozwoliło na ustanowienie rekordowych wyników w trzecim kwartale roku. Ekspertów z CAPA zachwycił fakt, że Lotnisko w Jasionce ma teraz obiecujące perspektywy rozwoju, które utrzymają się nawet po zakończeniu konfliktu na Ukrainie.

Wizja Rozwoju i Dedykacja Personelu

„Jestem dumny, że nasze lotnisko zostało wyróżnione na arenie międzynarodowej przez tak prestiżowe grono ekspertów. To osiągnięcie jest zasługą przede wszystkim naszych pracowników, którzy w trudnych okolicznościach podjęli się wyjątkowo wymagających zadań”, powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. „To uznanie w oczach zagranicznych ekspertów stanowi kolejne potwierdzenie słuszności strategii rozwoju lotniska w Jasionce, którą przyjęli nasi właściciele. Inwestycje w infrastrukturę, sprzęt i konsekwentna rozbudowa otoczenia portu pozwalają nam z sukcesem sprostać coraz większym wyzwaniom. Ta nagroda na pewno umocni pozytywny wizerunek Podkarpacia na arenie międzynarodowej.”

Działanie w Czasach Kryzysu

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, dodaje: „Kiedy rozpoczęła się wojna, nasze lotnisko stanęło w obliczu ogromnych wyzwań. W tamtym czasie nikt nie myślał o nagrodach, ale nasi pracownicy pracowali z sercem, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie naszego lotniska i pomagać wszystkim potrzebującym. W pewnym momencie Port Lotniczy w Jasionce był centralnym punktem wydarzeń. Mimo wielu operacji lotniczych i lądowań najważniejszych osobistości świata, rytm połączeń pasażerskich nie został zakłócony. Cieszę się z tego wyróżnienia, które przekazuje światu, że mniejsze lotniska są profesjonalne i zdolne do realizacji wielkich rzeczy. Jest to także odpowiedź na nasze apele na forum europejskim o wsparcie lotnisk regionalnych po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19.”

CAPA: Wiodący W Branży Lotniczej

CAPA to renomowana międzynarodowa organizacja specjalizująca się w analizach rynku lotniczego. Nagrody Awards for Excellence są przyznawane przez niezależny międzynarodowy zespół ekspertów. Otrzymują je przewoźnicy, porty lotnicze oraz wybitne osobistości, które nie tylko osiągają sukcesy, ale także zajmują wiodące pozycje w branży.

Wnioski

Zgodnie z wytycznymi CAPA, tytuł „Małego Portu Lotniczego Roku” mogą ubiegać się lotniska obsługujące do 10 milionów pasażerów rocznie, które wyróżniają się osiągnięciami strategicznymi i przyczyniają się do rozwoju branży lotniczej. W imieniu zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, nagrodę odebrał Michał Tabisz, wiceprezes spółki, 1 grudnia ubiegłego roku.

To wyróżnienie jest dowodem na to, że Lotnisko Rzeszów-Jasionka odgrywa kluczową rolę zarówno w reagowaniu na kryzysy, jak i w rozwoju połączeń lotniczych. Jego zaangażowanie na rzecz Ukrainy oraz dynamizm w rozwijaniu sieci połączeń zasługują na uznanie, czyniąc to lotnisko prawdziwym liderem w swojej kategorii.

Polecane posty